Instrukcija aktyvuotojams

Aktyvavimo taisyklės (ištrauka iš diplomo nuostatų): 

2.1. Radijo mėgėjiška stotis, kuri aktyvuoja piliakalnį, ryšio metu:

- turi būti ne toliau kaip per 100 metrų nuo piliakalnio viršūnės (pagal LHFA saraše                       skelbiamas piliakalnio koordinates), ir dirbti portabilios stoties šaukiniu (/p);

-   negali būti mobili (/m, /am, /mm);

-   negali naudotis aktyviais retransliatoriais.

 

2.2. Aktyvuojančiai stočiai piliakalnis įskaitomas tada, kai buvo padaryta ne mažiau kaip 30 ryšių, su skirtingais korespondentais. Dirbant tik UTB diapazonuose / 50 MHz ir aukščiau /, reikia pravesti ne mažiau 5 ryšių su skirtingais korespondentais. Reikalingą korespondentų skaičių galima surinkti ir per kelis aktyvavimus.

2.3. Galingumai, moduliacijos rūšys ir dažniai yra neribojami, bet jie turi atitikti radijo mėgėjo licenzijos reikalavimus.  Piliakalnio aktyvavimui rekomenduojama naudoti kuo daugiau diapazonų, siekti gausesnio kitų šalių korespondentų skaičiaus.

2.4. Kiekvienas radijo mėgėjas privalo gerbti ir saugoti kultūrinį tautos palikimą, todėl, aktyvuojant piliakalnius, draudžiama važinėti po piliakalnio teritoriją tam neskirtose vietose, šiukšlinti, kasinėti, ardyti šlaitus ar kaip nors kitaip gadinti piliakalnius.

 

Po ekspedicijos į piliakalnį  yra būtina pasiųsti aktyvavimo žurnalą ADIF formate diplomo menedžeriui.

Informacija apie aktyvuotus objektus talpinama failo pavadinime. Idealus failo pavadinimas turėtų  būti:

LY0XX_P_KA-01_J19_KO24AV_LYFF-0013

Jeigu LYFF neaktyvavom, jo ir nerašom į failo pavadinimą. Primenu, kad visas referencijas privalo pateikti pats aktyvatorius. Taip pat jis atsako už jų teisingumą.

ADIF formatas privalo turėti tik būtinas skiltis. Jų eiliškumas  nesvarbus.

<CALL:5>PY0XX   - korespondento šaukinys
<QSO_DATE:8>20200407 
<TIME_ON:6>171827 
<BAND:3>80M 
<FREQ:7>3.60000
<STATION_CALLSIGN:7>LY0XX/P  - aktyvatoriaus stotis
<OPERATOR:5>LY0XX                   -  aktyvatoriaus stoties operatorius 
<MODE:3>SSB 
<RST_RCVD:2>59 
<RST_SENT:2>59

 

Neturi būti vardo, QTH, Coment, Notes laukų, nes sistema tam tikras kombinacijas supranta savaip ir priima kaip vertingą informaciją. Pateikus tvarkingą logą, sutaupote menedžerio sveikatos.

Logus siūsti LHFA menedžeriui - LY2KM asmeniniu e-mailu arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.