Naujienos - 2017m.

 

Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad piliakalniai, prie jų esančios gyvenvietės, šventvietės, kapinynai, pilkapiai, senieji keliai yra lietuvių tautos tapatumą stiprinančios vertybės, ir į tai, kad daugelio jų reikšmė iki šiol neįsisąmoninta, o apsauga nepakankama, nutarė 2017-uosius paskelbti Piliakalnių metais.

 

Priimtame dokumente akcentuojama, kad piliakalniai yra baltų kultūros ir ankstyvosios Lietuvos valstybės simbolis, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valstybingumo liudijimas ir tautinio atgimimo sąjūdžio įkvėpimo šaltinis.

 

 Lietuvos radijo mėgėjai, LHFA programos rėmuose, ruošiasi šiai akcijai.

Gegužės – birželio  mėnesiais bus dirbama nuo Lietuvos piliakalnių spec. šaukiniu  LY17PM,  o liepos – rugpiūčio mėnesiais – LY17LP.  Taip pat ir kasdieniais šaukiniais.

 

  Lietuvos piliakalnių  metų paminėjimui įsteigtas proginis diplomas

 

2017m. reikia pravesti ne mažiau 17 QSO su skirtingais piliakalniais. Ryšiai užskaitomi bet kuriuo diapazonu, CW, PHONE ar DIGI moda. Paraiškos priimamos iki  2018.03.01, adresu  Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Diplomas elektronine forma, JPG arba PDF formate / pagal pageidavimą /.

 

 

HFY-2017-2

 

 

Elektroninis logas:

http://www.qrz.lt/lhfa/index.php/lt/lhfa-e-log-4

 

Anonsai apie būsimas piliakalnių aktyvacijas:

http://www.qrz.lt/lhfa/index.php/en/

 

Spec. šaukinių QSL menedžeris ir LHFA programos menedžeris – LY2KM

 

 

2017m. - Piliakalnių metai

 

Kadangi 2017m. paskelbti piliakalnių metais, skelbiama nominacija "Hunter  2017".

 

Už kiekvieną skirtingą korespondentą nuo piliakalnio skiriamas vienas taškas, nepriklausomai nuo diapazono ir moduliacijos rūšies. Aktyvatoriai už aktyvuojamą piliakalnį gauna vieną tašką. Rezultatai

bus suvesti metų gale. Prizininkai, taip pat prizininkai tarp užsieniečių, bus apdovanoti programos

rėmėjo prizais - knygomis.

 

Aktyvatorių nominacija lieka kaip ir buvusi. Tik primenu kad čia rezultatas skaičiuojamas už kiekvieną aktyvavimą sekančiai: skirtingų korespondentų skaičius, padaugintas iš DXCC šalių skaičiaus. Pagal tokią sistemą rezultatai suvesti už praeitus metus.

 

Gegužės - rugpiūčio mėnesiais planuojamas piliakalnių aktyvavimas proginiais šaukiniais.

 

LHFA programos koordinatorius - LY2KM

 

 

2016m. įvyko 56 aktyvacijos. Aktyvuota 83 piliakalniai. 2 piliakalniai aktyvuoti pirmą kartą. Ekspedicijose pabuvojo 19 radijo mėgėjų, iš jų 3 - pirmą kartą. Tai LY1UG, LY2TS ir LY3EU.

Per vienuolika metų aktyvuoti visi saraše esantys piliakalniai. Archeologai turi žinių apie naujai surastus piliakalnius ir greitu laiku mūsų sarašas bus papildytas.

Liepos 6-ąją, kaip ir kasmet, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, vyko LHFA aktyvumo diena. Įvyko 9 ekspedicijos, aktyvuota 15 piliakalnių.

Aktyviausi programos dalyviai gavo mūsų rėmėjo prizus, vertingas knygas -

Archeologiniai Tyrinėjimai Lietuvoje.

Mažai kas iš aktyvatorių aprašinėja kelionių įspūdžius ir nuotykius mūsų puslapyje, nors tam galimybės yra. Matomai tam neskiria nei laiko nei dėmesio. O skaitančių būna gana nemažai.

 

LHFA diplomų programos koordinatorius - LY2KM

 

Naujienos - 2016m.

 

 

Kaledinis-2016

 

Su šv. Kalėdom ir Naujaisiais 2017 Metais!

 

Visiems piliakalnių entuziastams ieškojimų ir atradimų, bendradarbiavimo ir abipusio pasitikėjimo, naujų įspūdžių ir kantrybės nebaigtiems darbams pabaigti linki

 

 LHFA komanda

 

 

  2016m. liepos 27d. pirmą kartą LHFA programoje, piliakalnis aktyvuotas ir 160m. diapazone. To įvykio autorius Andrius - LY3AB, o piliakalnis - TE-25.

 

 

Liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, buvo organizuota LHFA aktyvumo diena. Įvyko

9 ekspedicijos, aktyvuota 15 piliakalnių. Deja aktyvacijos vyko tik keturiose apskrityse: Vilniaus, Kauno, Šiaulų ir Utenos. Kitur, aktyvių ir palaikančių piliakalnių programą, neatsirado. Tenka konstatuoti, kad kiekvienais metais aktyvatorių ratas siaurėja.

 

 

  2016m. gegužės 14d. buvo aktyvuotas paskutinis iš LHFA sarašo piliakalnis. Tai Galinių piliakalnis - SI-22. To įvykio autorius Genadijus - LY2GN.

 

 

  2016m.  gegužės 8d. pirmą kartą LHFA programoje, piliakalnis aktyvuotas ir 70cm. diapazone. To įvykio autorius Vaidas - LY2HS, o piliakalnis - UT-38. Vaidas ir toliau naudoja šį diapazoną darbui nuo piliakalnių. Belieka tikėtis, kad UTB entuziastų rasis ir daugiau.

 

 

 

 

2015m. įvyko 167 aktyvacijos. Aktyvuota 297 piliakalniai, iš jų 17 du kartus, vienas - tris. 14 piliakalnių aktyvuota pirmą kartą. Ekspedicijose pabuvojo 35 radijo mėgėjai, iš jų 12 pirmą kartą. Tai ES2TT, LY1TT, LY1WS, LY2BIS, LY2CS, LY2GN, LY2PAD, LY2RJ, LY5AT, LY5DT, LY5NF, LY5WB.

Paminėtas LHFA programos įkūrimo ir tuo pačiu jos egzistavimo dešimtmetis. Buvo aktyviai dirbama šaukiniu LY10LHFA. Proginiu šaukiniu aktyvuota 90 piliakalnių iš 53 WAL skverų ir 11 LYFF parkų. Keturi aktyvavimai vyko pagal pasaulinę WCA programą. Iš viso LY10LHFA loge 6757 QSO, iš 63 DXCC šalių. QSL kortelės siunčiamos visiems pageidaujantiems.

Liepos 6-ąją, kaip ir kasmet, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, vyko LHFA aktyvumo diena. Įvyko 9 ekspedicijos, aktyvuota 17 piliakalnių.

Aktyviausi programos dalyviai gavo mūsų rėmėjo prizus, vertingas knygas - Archeologiniai Tyrinėjimai Lietuvoje.

 Mažai kas iš aktyvatorių aprašinėja kelionių įspūdžius ir nuotykius mūsų puslapyje, nors tam galimybės yra. Matomai tam neskiria nei laiko nei dėmesio. O skaitančių būna gana nemažai.

 

LHFA diplomų programos koordinatorius - LY2KM

 

Daugiau straipsnių...

  1. Naujienos -2015