Aplankyti Palapainės piliakalnį mintis brendo jau seniai. Pernai vasarą buvo atlikta žvalgyba ir prieita nuomonės, tas objektas ne vasaros sezonui. Jis nėra privažiuojamas. Reikia bristi per pievą, kuri yra užtverta elektriniu piemeniu, nes ganomi gyvuliai. Palaukės pilnos aukštos žolės.

Ankstyvas pavasaris tam piliakalniui kaip tik tinkamas laikas. Va ten, lauko pakraštyje, už 300m. matosi baltas taškelis. Tai piliakalnio informacinė lenta. Taigi pirmyn...

KA-42-1

KA-42-2

Pasiekus piliakalnio informacinę lentą, pasimato ir pats objektas. Tai nedidelis kalniukas. Užlipus iki viršūnės atsiveria kvapą gniaužiančio statumo šlaitas link Lapainios upelio. Piliakalnis nėra tvarkomas. Stovi tik informacinė lenta, kurios informatyvumas jau ribotas. Saulė ir lietus pamažu daro savo. Ir dar keletas foto įvairiais rakursais.

KA-42-3

KA-42-4

KA-42-5

KA-42-6

Radistiniu požiūriu kelionė beveik nepasisekė, nes labai prasti praėjimai ir dar lenkų kontestas neleido ramiai dirbti. Korespondentų buvo mažai. 20m. diapazone tepadariau tik du ryšius. O tai daug ką pasako... Bet yra kaip yra. Oras pasitaikė tikrai pavasariškas, deja vėjas "košė" kiaurai. Kaip dalinė užuovėja pasitarnavo jau paminėtas piliakalnio informacinis stendas.

Sezono atidarymas galima sakyti pavyko, nors tikėtasi geresnio rezultato. Jau namie, nagrinėjant kur jau esu buvęs, pasirodo kad šis aplankytas piliakalnis yra šimtasis iš Kauno apskrities. Tai aišku truputį ir simboliška. Su pilna ekipiruote vėl atgal link mašinos tuos nelemtus tris šimtus metrų.

Grįždamas namo aplankiau dar ir Lašinių piliakalnį, kuriuo likau sužavėtas. Tai žvalgyba sekančiam žygiui. Spidometre 98km. Tai nedaug...

 

Petras - LY2KM