Oras pavasariškas, ir tai pats tinkamiausias laikas piliakalnio aktyvavimui. Pasirenkame prieš savaitę "atrastą" nuostabų piliakalnį Kauno pašonėje. Iš tikro negalvojau, kad tai sutvarkytas, nuostabiame kraštovaizdyje esantis objektas. Tiesa jis vis tik yra Kauno marių regioniniame parke. Iki jo tenka paėjėti takučiu kokius 200m.

KA-40, Lašinių piliakalnis, Kaišiadorių rajonas.

KA-40-1

 

KA-40-2

KA-40-3

KA-40-5

Kad turėti geresnę poziciją radistiškai strateginiu atžvilgiu, įsitaisome piliakalnio aikštelėje. Tai padaryti nesudaro jokių keblumų, kadangi užlipimas galimas takučiu, apeinant piliakalnį. Pozicija suruošta prieš pat trafiką. Įjungus aparatus ištinka kažkas panašaus į šoką. 80m. diapazone triukšmo lygis 59, plius 20db. To, bent jau man niekada nėra nutikę. Trafiko vedantysis vos vos prasimuša. Užsiregistruoti pavyksta, bet toliau ir LY2SA signalas dingsta... Bandau kviesti, bet priimti jokių šansų. Kad neerzinti korespondentų, einu į 40m bandą ir per didelius vargus darau telegrafinius QSO. Jaučiu kad daug ir čia nesugebu priimti. Paskambina LY1SR ir paaiškina kad mane iš tikro kviečia dešimtimis. Deja aš tepriimu tik "bombas". Tiesa triukšmas čia tik 59, bet tai nedaug guodžia. Matomai čia Kruonio elektrinės išdaigos. Kadangi po tiesumui ji čia pat. Dar pabandau laimę 30m bande. Tai irgi ne kažkas. SSB nepadarau nei vieno ryšio, nors bandymas buvo. Toks operavimas privedė prie replikų, patys suprantate kokio turinio. Taigi su bloga nuotaika darbą tenka stabdyti, negadinant nuotaikos nei sau, nei kitiems. Pavyko kažkur tai apie 80 QSO ir tik telegrafu. Teatleidžia man telefonistai, bet šį kartą deja tokia situacija...

KA-40-4

Jau grįžtant su visa manta, piliakalnio papėdėje teko sutikt ir laukinės faunos. Mačiau ir didžiulį kiškį, liuoksintį kažkur savo reikalais. O stirna ilgai žiūrėjo į mane tokį. Bet paskui užleido kelią. Taigi šiandien viena nenusisekusių  mano aktyvacijų. Spidometre 70 km.

 

Petras - LY2KM