DAŽNUMO SPEKTRO PERKĖLĖJAS 

                                                            Autorius  LY3BD Aleksandras Vilnius

 

 

                 

 

 

                Dabar daugelis darančiu sintezatorius , susiduria su derinimo problemomis.  Norint pažiūrėti kaip dirba fazinis detektorius , reikia turėti aukštų dažnumų spektro analizatorių.  Tačiau tai gana brangus "žaisliukas" ir ne kiekvienas gali jį turėti.  Tačiau šio priedėliuko pagalba visa tai galima puikiausiai matyti ir derinti.  Tai aukšto dažnumo perkėlėjas į žemą dažnumą.  Papildomai aišku prie šio priedėlio reikia kompiuterinės programos SPECTRA LAB   arba  SPECTRA PLIUS. kurių pagalba galima analizuoti dažnumų spektrą iki 20 KHz. Jei kompiuteryje pastatyta aukstesnio lygio garso plokštė  (pvz. DELTA-44)  tada spektrą matysime iki 40 KHz.  Dar reikės kokybiško signalų generatoriaus pvz. G4-107. Kaip pavyzdį imame mano daryto sintezatoriaus signalą po fazinio detektoriaus ir filtro 65,000 MHz  ,jungiame prie reguliuojamo ateniuatoriaus ( pvz. http://www.qrz.lt/ly2bok/Konstrukcijos/Ateniuator/Ateniuator.htm) ir toliau paduodame šį  reikalingo lygio signalą į priedėliuko įėjimą su stiprintuvu. Į antrą priedėlio įėjimą paduodame reikiamo lygio signalą iš signalų generatoriaus. Čia paduodame jau  65,010 MHz. Priedėlio išėjimą jungiame į garso kortos linijinį įėjimą. Paleidus vieną iš paminėtų kompiuterinių programų  , analizatoriaus ekrane  10KHz dažnume, puikiausiai matysime iš sintezatoriaus išeinančio  sinalo spektrą  . Programoje reikia išstatyti analizatoriaus startą nuo 5KHz ir pabaigą 15 KHz. Tiriamasis signalas duotu atveju atsidurs tiksliai per vidurį ekrano.  Turint ekrane signalo vaizdą , jau galima ieškoti priežaščių jei jis yra nešvarus. Tai matyti iš nuotraukų kurias padariau derinant savo naujo imtuvo sintezatorių. Jame puikiai matosi fazinio detektoriaus triukšmai, kuriuos pavyko puikiai pašalinti.

 

     

                               toks buvo signalas pradžioje                                                      pašalinus netikslumus schemoje, tapo toks

 

   Taigi, ši signalą pavyko pamatyti tik su šio priedėlio pagalba. Oscilografu tai nieko nepastebėsi .  Manau kas dar truputį konstruoja , šis Aleksandro priedėliukas stipriai palengvins derinimo darbus ko pasėkoje turėsite tikrai švarų reikiamą signalą.

   Aš atraminį signala naudoju iš NWT-4. generatoriaus  http://www.qrz.lt/ly2bok/Konstrukcijos/Spekt.Analiz%20inter/SPEKTRO%20ANALIZATORIUS%20IKI%2090%20MHZ.htm   .Ten yra galimybė tiksliai išstatyti reikiamą dažnumą ir lygį.

 

     

                                                                                     Per vieną vakarą  pagamintas prietaisas

  Schemoje nieko nėra deficitinio.   Detalių nominalai ir  trafų duomenys  matosi schemoje.

 

LY2BOK   Justinas