AUTOMATINIS TELEGRAFO RAKTAS  SU 4  ATMINTIMIS  PLIUS KOMPIUTERINĖ KLAVIATŪRA

                                                                        Nuoroda į autoriaus svetainę http://ra3ggi.qrz.ru/

                 Ekspedicijos į piliakalnius davė mintį pasidaryti patogesnį darbą telegrafu. Ne visada patogu dirbti ranka su manipuliatoriumi, kuris paprastai nestabiliai stovi ant improvizuoto staliuko, o esant lauke žemesnei oro temperatūrai ir pirštai nelabai klauso.  Kaip sykis papuolė nuoroda į tokį patobulinimą.  Nieko nelaukdamas per vieną vakarą ir pakartojau šią sistemą.  Kontrolerį PIC16F628 turėjau. Schemoje naudojamas su A raide, bet užsiprogramavo ir dirba  be raidės A.  Klaviatūra reikalinga su senu kontroleriu  - su fioletine apvalia jungtimi į kompiuterį.   Schemą surinkau ant maketinės plokštelės . Pritvirtinau ją apačioje klaviatūros ir uždengiau apsaugine dėžute. iš klaviatūros išeina tik du laidai , tai  CW manipuliacija ir kitas laidas +5v maitinimas. Kadangi pas mane transiveryje SDRmcHF yra laisva USB jungtis tai penkis voltus iš ten ir paėmiau. Kad būtų geriau girdėti prasiklausymas , įdėjau papildomus du tranzistorius, bet pilnai pakanka ir vieno tranzistoriaus.

                     Kalviatūros  galimybės:

          CW perdavimas  su  klaviatūra  anglų ir rusų kalbomis (kalba perjungimas naudojant Caps Lock --- perėjimas prie lotynų abėcėlės išgirsite «LT», išgirsite «EN» pereinant prie kirilicos.
    
Atminties buferis 60 simbolių --- --- todėl, jei jūsų spausdinimo greitis yra net daug didesnis nei perdavimo greitis CW --- --- nieko blogo  valdiklis  supras ir perdavinės teisingai.
    
F1 - F4 --- visiškai atitinka keturis atminties blokus.
Perdavimas iš atminties sustabdomas bet kuriuo metu paspaudus ESC  arba bet kurį klavišą .
    
Įrašymas į atminties ląstelę iš klaviatūros prasideda nuspaudus --- LeftAlt + F *, kur (*) --- ląstelės skaičius nuo 1 iki 4.
baigiamas įrašas
arba užpildant ląstelę, 30-oju simboliu (trys simboliai, kurie pabaigoje atminties pradeda keisti   toną--- tai yra signalas į tai, kad ji yra laikas baigti įrašymą), arba spaudžiant tą patį mygtuką ląstelę, kur yra įrašoma (pavyzdžiui, F1).
    
Savikontrolė įrašymo metu --- veikia.
   Suklydus
įrašant --- galima gražinti su  Backspace klavišu.
Klavišas SPACE dirba
jei jums reikia padaryti tarpus tarp žodžių įrašant į atminties bloką.
    
Kaip žinoma, įvairiose kalbose mygtukas"? - / "dirba skirtingai, o tai labai nepatogu. Šiuo atveju, mygtukas abiejose kalbose veikia kaip "/", o "?" yra perduodama per F9 klavišą.

    F10 --- Prasiklausymas  «ON \ OFF»
    
F11 --- PA derinimas  «ON \ OFF»
    
F12 --- Manipuliatorius reversas

                                                       

                                               

                                                                                             

    Sumontavus viskas pradėjo veikti be jokių problemų.  Galiu pasakyti,  tai  fantastiškai smagu ir patogu.  Pabandykit....

Programa dėl PIC16F628A   tinka ir be raidės A  --   CW plius klava.hex

Justinas LY2BOK