Atgal į svetainės pradžiąAparatai su kuriais darau ryšiusElektroninės ryšio ptvirtinimo kortelėsPasiekimai su mažu galingumuJaučiu silpnybę seniems radijo aparatams
 Remigijus Lašinis

    Iki mokyklos augau kaime Pasvalio r. Nereikonių km. Lankydamas Joniškėlio mokyklą nuo 7 klasės susidomėjau fizikos gudrybėm knygoje "Įdomioji fizika" ar kažkas panašaus. Poto bibliotekoje radau Stanaičio vadovėlį. Pradėjom su draugais per pamokas susirašinėti Morzės brūkšneliais -taškeliais. Toks koduotas raštas mokytojams buvo neįkandamas.

Vėliau su klasės draugais pasigaminome nešiojamus AM transiveriukus 28 MHz. Tx (siųstuvas) 100 mW galios, o Rx (imtuvas) superregeneratyvinis detektorius ir porą laipsnių žemo dažnio stiprinimo.

Mokantis Kauno Politechnikos institute (dabar KTU) teko lankytis kolektyvinėje stotyje, bet ten dirbusieji dideliu CW (telegrafo) greičiu manes nepastebėjo.

Baigęs mokslus gavau paskyrimą į Viešintų RTV stotį. Paskatintas Dano Binkio UP2BAI iš Anykščių, iš pradžių gavau stebėtojo šaukinį UP2-038-425, vėliau III kategorijos šaukinį UP2BDI. Pirmas ryšys iš Viešintų su D.Binkio vadovaujama kolektyvine radijo stotimi UK2BBF 1975 birželio 26 14:10 padarytas naudojant imtuvą "KROT" ir telegrafinį siųstuvą su televizoriaus lempa 6P13S (300V). Dėja ši technika fotoaparatu nebuvo įamžinta.

1975 rudenį persikėliau į Vilnių. Įsigijęs lempinį imtuvą "Volna-k" nusprendžiau gamintis transiverizuotą aparatą. Daug naudingais patarimais padėjo Tadas LY2BAW. Per kokį pusmetį transiverizacija buvo pagaminta. Čia jau dirbo lempa GU-29. Antena Windom tarp dviejų 5 aukštų namų visiškai tenkino, bet priėmimo sąlygos buvo labai sudėtingos. Per kokį 100 m buvo kilovatinių QRM (trukdymų) šaltinis -TB (trumpų bangų) trukdytuvai. Teko prijungus prie antenos kaitrinę lemputę stebėti kada nustos šviesti. Tuomet skubėdavau padaryti QSO (ryšį).

Kai draugas dovanojo 145MHz FM rankinį transiveriuką, teko tobulintis man naujame diapazone. Tai UTB antenos, stiprintuvai, SWR ir galios matavimas. Visada važiuodamas ilgesnėn kelionėn pasiimu šį Alan CT170. Tada mašiną vairuoti ne taip nuobodu.

Su transiverizuota "Volna-k" trumpose bangose dirbau iki 2003 m, kol nusprendžiau įsigyti gamyklinį mažos galios FT-817. Tuomet pradėjau naudoti ir WARC (papildomus) diapazonus. Prie transiverio kartais prijungiu tranzistorinį galios stiprintuvą. Jis atiduoda apie 100 W. Bet labiau mėgstu QRP (mažą galią 5 W).

Dabar gyvenu Lazdynų mikrorajone Vilniuje, kur susirinko nemažai bendraminčių: