Atgal į svetainės pradžiąTrumpai apie saveElektroninės ryšio ptvirtinimo kortelėsPasiekimai su mažu galingumu
3TA
  Telegrafo raktas su kuriuo dariau pirmuosius radiomėgėjiškus ryšius 1975m. Dar Viešintose turėjau imtuvą Krot , o siųstuvas su 2 tranzistorių generatoriumi ir lempa 6P13S. Gal 10...15 W buvo
pirmas Volna -k
  Po to kai gyvenant Vilniuje įsigyjau imtuvą iš UP2PCE, gaminausi prie jo transiverizaciją, Kadangi procesas užtruko ilgai, o labai norėjosi dirbti eteryje, teko skubiai sulituoti laikiną variantą telegrafui. Kai tik padariau PA (galinį stiprintuvą) pritaikęs elektroninį telegrafo raktą padariau su tranzistoriais generatorių su kintamu kondensatorium, pridėjau skalę ir pirmyn į eterį!
  Nuotraukoje  viršutinis blokelis (schema1 ir vidus), po juo PA (schema2) su GU-29 ir 6P15P.

  SSB suformuota buvo tradiciniu filtriniu metodu, naudojant 500 kHz elektromechaninį viršutinės juostos filtrą. Toliau maišiklio pagalba gavau USB signalą tarpiniame 915 kHz dažnyje sumuojant 500 kHz su 415 kHz generatoriumi, o atimant iš 1415 kHz - LSB signalą. Išvedęs heterodino signalą maišiau su tarpinio dažnio signalu gavau USB arba LSB signalą reikiamuose mėgėjiškuose dažniuose.
 
  Su telegrafo formavimu buvo labai paprasta. Teko tiktai padaryti  915 kHz generatorių ir mašyti su heterodinu atvestu iš imtuvo. Telegrafo rakto rėlė padavinėjo maitinimą signalo kartotuvui, kuris buvo paimtas tiesiai nuo kontūro per varžą. Atsimenu, kad norėjosi gauti švaresnę sinusoidę.

  Galinį stiprintuvą pasigaminau su 6P15P ir GU-29 lempomis, didoka dežutė gavosi, nes pritaikiau kažkokį senos aparatūros maitinimo bloką. Gerai, kad dydį pritaikiau pagal Volna-k.

  
ICF-SW7600G
  Visų TB diapazonų imtuvas (0.15-30MHz). Yra imtuvo schema. Dažnai klausau eterį. Su 3 m ilgio anteną girdžiu net QRP stotis.

Prijungus feritinę aktyvią TB anteną, galima keičiant kryptį sumažinti trukdžius
 
YEASU FT-817
  QRP 0.5...5W (160 m ...10 m, 6 m, 2 m, 70 cm) aparatas, su kuriuo dabar dirbu.
išorinis vaizdas

galima pasididinti
Transiverio suderinimas su ilgo laido (LW) antena 

Trumpose bangose prie LW antenos priderinu savadarbiu tiuneriu. Čia kintamas kondensatorius panaudotas nuo kišeninio imtuvėlio su kietu dielektriku. Originali schema (apačioj) su dviem galetiniais jungikliais S1, S2. Man pavyko padaryti kitaip (viršuj): du tumbleriai S1, S2 ir galetinis S3.  L1 karkasas -keletas storesnio plastiko juostų sulenktų į žiedą. Žiedui reikia prapjauti plyšį- lengviau vynioti laidą

2 metrų diapazone jau seniai nepriekaištingai tarnauja 145 MHz FM rankinukas ALAN CT-170. Jį visada pasiimu kur nors važiuodamas automobiliu.
Radau visas schemas jam, bet kitu pavadinimu: RV-100

Montažo paveiksle pažymėjau pagrindines detales, kurios matosi atsukus dangtelį.
Dažnai prijungiu savos gamybos galios stiprintuvą. Tai vienas tranzistorius KT960A ir du tranzistoriai skirti radijo VOX'ui.

Manipuliatorių telegrafo sugalvojau, kad būtų kuo mažiau mechaninio darbo. Metalinę (aš paėmiau varinę) juostelę 15 x 90 x 1 , kurioje sugręžiojau kiaurymes, įsriegiau. Dvi dideles kiaurymes išgręžiau greta ir tarpą tarp jų padariau tokį, kad įstačius tekstolito juostelę dar liktų 1...2 mm tarpelis. Po to sulanksčiau pagal brėžinį. Dvipusio folguoto tekstolito juostelė apie 15 mm x 90 mm. Iš abiejų pusių folgą apdorojau kaip parodyta brežinyje ir pritvirtinau varžteliu (šalia "a" kontakto). Laidus prie folgos litavau pagal rodykles "a", "b" ir "c". Kontaktas "a" yra bendras, "b" -brūkšniui, "c" -taškui. Derinti reikėjo lankstant atramą prie kontakto "a", kad manipuliatoriui būtų vienodi atstumai.

Čia kitas variantas.

Jau pagamintas CW raktas su  PIC kontroleriu. Kopijavimui paėmiau iš žurnalo РАДИО, bet padariau patobulinimą, kad galėčiau dirbti tuo pačiu manipuliatoriumi ir su transiverio elektroniniu raktu. Praktikoje jau pasiteisino toks sprendimas.
schema
Palyginimui senasis elektroninis raktas su atmintimi. Panaudotos TTL mikroschemos. Atmintis 1kB padalinta į dvi dalis.Valdymo organai: manipuliatorius, greičio reguliatorius, start, stop, automatiškai/1 kartą, atmintis M1/2, įrašymas/atkūrimas, maitinimas. Tinklo transformatorius patalpintas viduj. Schemą iš Radijo 1981 Nr 2, bet truputį pakeičiau.
Trumpų bangų stiprintuvas (apie 100W), dirbantis iš 220V tinklo. 24-27 V stabilizatorius dirba su KT872. Yra du stiprinimo laipsniai su rusiškais tranzistoriais: KT921 ir pora KT971. Harmonikų filtrai yra 7, juos komutuoja reles, valdomos galetinio perjungėjo.
Šio stiprintuvo (apie 50W) pagrindą sudaro buvęs SB stotelių stiprintuvas, kuriame yra vienas dvitaktis laipsnis su MRF455 bipoliariniais tranzistoriais. Maitinamas iš 13,6 V. Schema
Mikroskopas. Nedidelis, su pašvietimu, didinantis 40 kartų
c su izoliatoriumPadidinau izoliacines savybes kintamo talpumo kondensatoriui. Išpjoviau diskelius iš plastiko su skyle centre. Diskeliai nepritvirtinti- laisvai besisukantys. Pradinis talpumas buvo 9-46 pF. Kiek padidėjo talpumas -parašysiu, kai pamatuosiu.
Didelis pagalbininkas kompiuteris DELL Latitude XPi: HDD 1,4GB; RAM 40 MB; Win95. Naudoju QSO vedimo žurnalo N3EQF programą, kol kas DOS'inę versiją 9.34. Po vienų ar kitų varžybų rašau ataskaitą. Pasigaminau papildomą failą israsui01.zip prie N3EQF žurnalo programos.
   Radiotechniniams skaičiavimams padeda Excel'io galimybės, tai visokių ričių, filtrų, antenų, kondensatorių, rezistorių bei decibelų radimui. Galiu pasidalinti failu. Arba Dbuv5.zip. Įsigijus naujesnį Acer pavyko pritaikyti realiam darbui eteryje su programa HRD per USB jungtį ir garso lizdus.