Article, results of CQ WW 1966 CW

       1966 CQ WW CW rezultatai                      CLICK!            

 

                                                 4 L 7 A

                                    CQ WW 1966 CW

    KPI Radijo klubo ekspedicijai į Gruziją dalyvauti 1966 m CQ WW DX Contest CW pradėjome ruoštis 1965 m rudenį. Algis UP2NK buvo organizatorius, įkvėpėjas ir pagrindinė varomoji jėga, Arvydas UP2OO - jo dešinioji ranka, turėjęs viską gauti, pramušti, suderinti, suieškoti - "Direktorius", Vladas, UP2NV uzsiėmė naujo transiverio gamyba, o mudu, aš ir Jonas, neseniai atsirade KPI iš UP2KCF, buvome darbo jėga - atpjauti,išgręžti, nupieluoti, susukti kanatiką, nubėgti ten, atnešti tą. Zigmas UP2PT buvo diplomantas ir mažai teturėjo laiko, Nemažai prisidėjo Vytas UP2OH. Jis sukonstravo VFO su dviem papildomais heterodinais atskirose dėžutėse, kurie daug metų buvo naudojami UP2KNP, UK2PAF, o taip pat abejose 4L7A ekspedicijose. VFO su abiem "DPD", kaip mes juos vadindavome, matosi nuotraukoje žemiau. RX - skolintas iš UP2ON, o gal iš UP2OO. Skolindavomės tai iš vieno, tai iš kito.Imtuvo  tipas E-52. Nuotrauka daryta 1966 m balandžio mėn. Kitoje nuotraukoje - tie juodadarbiai, Jonas  ir Jurgis, stovintys prie KPI bendrabučio Vydūno alėjoje 1966 m vasarą.

                       

                       

     Taip dauguma mūsų popiečių ir vakarų praėjo Mechanikos fakulteto palėpėje, KPI Radijo klubo patalpose, gaminant ir derinant aparatūrą ir antenas. Kai kada suorganizuodavome "kultūtinį žygį" - visi draugiškai nueidavome į kiną, ir vėl į palėpę. Vienas rūmų sargas  buvo labai įkyrus. Kas kartą, kai buvo jo budėjimas, jis vis ateidavo mūsų krapštyti namo ir gadindavo kraują sau ir mums. Bet per tuos metus tikrai daug buvo padaryta. Daugiausia vargo buvo su antena. Iš pradžių buvo pagamintas 3 elementų 3 bandų Yagi DL1FK pagal Rothammelio "Antennenbuch", tačiau niekaip nepavyko gauti tokių parametrų, kurie patenkintų Algį. Buvo ilgai eksperimentuojama, kol ši antena buvo transformuota į tokį tarpinį variantą tarp DL1FK ir paskutinio UP2NK Yagi varianto. Šią anteną ir naudojome ant 10, 15 ir 20 m diapazonų., GP ant 40 m ir Inv. V ant 80m. Ruošėme ne tik techniką, ruošėmės ir kaip operatoriai. Jonas ir aš dirbome iš UP2KNP praktiškai visuose kontestuose, SSSR zoninėse varžybose ir čempionate su mumis dirbo Arvydas. Treniruotėms "pile-up" sugalvojome ne visai legalų būdą.Vėlai vakare, kai nebebūdavo praėjimo ant 15 m, visi iš savo namų ir UP2KNP darydavome treniruotes. Vienas šaukdavo CQ de 4L7A, o visi mažu galingumu įvairiausiais šaukiniais šaukdavo jį. Buvo ne blogiau, negu dabar "Morse Runner". Visą komplektą aparatūros išbandėme lapkričio viduryje OK DX CONTEST'e, pusę jo atidirbę ėmėme pakuoti ir ruošti kelionei. Kartu su vairuotoju automašina vyko Juozas, dabar LY1DJ, o mes skridome lėktuvu. Skridimas buvo košmariškas, visiškai kaip Visockio apdainuota. Atidėliojo Vilniuje, Aitdėliojo Kijeve.Nuskraidino į Donecką, kur visai nepriklausė. Ten galų gale skyrė didžiulį AN - 10 lėktuvą, bet ne į Suchumį, o,į Adlerį, iš kur teko prašytis be bilietų į traukinį Moskva - Chaltuba ir sėdėti kupe vagono koridoriuje ant atlenkiamų sėdynių. Galų gale pasiekėme Suchumį, pernakvojome kaip ponai viešbutyje , o rytą suradome savo mašiną su aparatūra. Nuotraukoje : UP2PT, UP2OF, vairuotojas, UP2OO, UP2PAO, UP2OK, UP2CY, UP2NV. UP2NK nėra kadre, nes jis fotografavo.

                         

     Sedome į savo mašiną ir visi iškeliavome į poziciją, kurią buvo parinkę Algis ir Arvydas atlikę žvalgybą anksčiau.Pozicija buvo Nyžnyje Ešery kaime, 500 m aukščio kalno viršūnėje.Vairuotojas nerizikavo užvažiuoti ant kalno, tad viską teko sunešti patiems.Ypatingas nešulys buvo "LGD" - UP2KNP PA su GU - 80. Gerai, kad buvo didelė komanda, o ir tokių vyrų kaip UP2OO ir UP2NV. Elektrą atsivedėme kabeliu nuo artimiausių kaimynų, gyvenančių papėdėje. Pasistatėme palapines ir ėmėmės darbo. Algis pasiūlė, kad Vladas su savo transiveriu ir W3DZZ antena įsikurtų kitur, kur elektros tinklas ateina iš kito šaltinio. Tai tam atvejui, jeigu pas mus dingtų tinklas. Įr šitas sprendimas buvo lemtingas, nes iš tikrųjų pas mus keletui valandų dingo tinklas, ir tik Vlado darbas išgelbėjo bendrą rezultatą.Be to tarp pozicijų buvo UTB ryšys, ir per varžybas Vladas mums perdavinėjo informaciją apie daugiklius. 48 varžybų valandos pralėkė labai greitai, pravedėme apie 2200 QSO,   surinkome    2 215 000   taškų.Tai buvo naujas pasaulio rekordas, ir pasiektas bangų sklidimo minimumo metais. Pirmą kartą M/S kategorijoje buvo viršyta 2 000 000 taškų riba. Komandos pastangos buvo apvainikuotos CQ WW TAURE.

        

        Grįžimas namo taip pat nepraėjo be nuotykių. Mūsų sunkvežimis parvežė mus į Suchumį ir paleido miesto centriniame skvere. Algis ir Arvydas išvyko pas Glebą UF6UB, kuris mums buvo nupirkęs bilietus lėktuvui į Maskvą, o mes likome laukti tarp didžiulio būrio čigonių ir čigoniukų, kaulijančių pinigų, cigarečių, siūlančių išburti laimę. Visuomeninis transportas Suchumyje veikė taip operatyviai, kad kol mūsų šefai sugrįžo, į lėktuvą buvo jau vėlu. Persiforminome bilietus rytojui, primokėdami 25 % kainos, įsikūrėme viešbutyje, o vakare apsilankėme pas Glebą. Rytą surengėme vietiniams gyventojams spektaklį gruodžio 1 dieną išsimaudę jūroje, ir išvykome į aerouostą. Mūsų reisą vis atidėliojo po porą valandų, kol pagaliau mus porą šimtų žmonių suguldė ant sudedamų lovelių didžiulėje salėje, o rytą išskraidino į Maskvą, iš kurios, aplankę Centrinį radijo klubą sėkmingai grįžome namo. 

                                                    CQ WW 1967 SSB

        Keletą mėnesių buvo štilis - egzaminų sesija, kiti rūpesčiai, o atšilus vėl pradėjome planuoti, šį kartą į CQ WW SSB turą.Algis sukonstravo naują PA su trimis GI 7 B lempomis, sukonstravome X - Beamą ant 40 m. Šį kartą su vairuotoju vyko Vytas UP2OH, o komanda UP2NK, UP2OO, UP2ON, UP2NV, UP2OK,  UP2PAJ ir UP2CY skrido lėktuvu. Nuotraukoje 4L7A aparatūra po varžybų nuėmus palapinę. Kitoje - Komanda atsisveikina su Gruzija.     

                      

       Varžybose buvo pasiektas labai aukštas 2.8 mln taškų rezultatas, tačiau Centrinis radijo klubas sulaikė mūsų ataskaitą ir neišsiuntė organizatoriams už tai, kad pravedėme keletą ryšių su Izraelio stotimis, su kuriomis po "Šešių dienų" karo CRK rekomendavo nedirbti.

                                                          Jurgis  LY2CY

 

Deja, nebėra jau mūsų tarpe Vaido Šimonio UP2ON , Jono Tumaičio UP2PAO,  Arvydo Banaičio UP2OK, Vlado Žalnerausko LY2NV, Arvydo Maco LY2OO. Nutilo jų raktai, ausinės, mikrofonai.... Tegul ilgam išliks šviesūs prisiminimai apie šiuos komandos draugus.