СИСТЕМА ОХРАНЫ С ТАБЛЕТКОЙ iBUTTON И ИНФОРМАЦИЕЙ НА МОБ. ТЕЛЕФОН

 

 

 

     

                     Сигнализация в комплекте                                                   Вся система собрана в корпусе от тестера Ц4317                

 

 

                                                      

                                                                                      Собранная плата (нет реле)

    Šios schemos pagrindu tarnauja PIC kontroleris . Jo programoje numatytas automatinis sistemos atstatymas po atsitiktinių schemos sutrikimų. Apsaugos pajungimas ir atjungimas vykdomas naudojant  vadinamąją iBUTTON "tabletę"D1990A#F5.Tai labai paprasti ir patikimi naudojime Dallas firmos gaminiai.Šis raktas nebijo nei drėgmės nei smūgių. Nereikia joms jokio maitinimo.Gamykloje įrašytas kodas kurio negalima pakeisti. Galimi 280 trilijonai kodo variantai. Taigi jie praktiškai nesikartoja. Kontaktinė aikštelė X1 , kuria reikia paliesti šia "tablete" norint įjungti arba išjungti apsaugos sistemą ,įtaisoma patogioje prieinamoje vietoje. Pav. prie durų staktos. Tačiau pats apsaugos įrenginys turi būti neprieinamas dėl pašalinių asmenų. Nuo rakto kontaktinės aikštelės iki pačios schemos atstumas gali būti keletas metrų.Sujungimas atliekamas vyta pora laidų.

   Šviesos diodas H1 tai sistemos būklės kontrolė. Pagal jį galima nustatyti ar buvo pažeista apsaugos sistema po pridavimo saugoti. Lempa La1 naudojama prieangio apšvietimui ir papildoma alermo indikacija.

                                                   

                                            

                                                                                                          Схема

     Įjungus sistemai maitinimą ji dirba ręžime kuriame jei  saugos šleifo grandinė nutraukta tai įsijungia tik apšvietimo lempa. Panašiai po minutės apšvietimas išsijungia.Kad pereiti į saugojimo ręžimą , reikia paliesti užregistruotu raktu"tablete" paduką X1. Kontroleris perskaitęs rakto kodą ,  1 sekundei uždraudžia pakartotiną kodo skaitymą, tuo apsaugodamas nuo betvarkio rakto nuskaitinėjimo  jei jis bus ilgai laikomas prispaustas prie kontaktų. Pajungimas apsaugai bus informuojamas trumpu signalu iš sirenos ir trumpu šviesos diodo H1 mirktelėjimu. Bet faktiškai sistema pradeda saugoti tik po apsaugos šleifo  kontaktų sujungimo.Tai yra durų uždarymo, jei jos prieš tai buvo atidarytos. Tai duoda galimybę "šeimininkui" uždaryti visur duris  nesudirbant signalizacijai. Saugojimo metu šviesos diodas dega, o lauko šviesa išjungta. Atidarant duris šleifo grandinė nutrūksta ir 1 su trupučiu minutei įsijungia sirena, pradeda mirksėti šviesos diodas. Kontrolerio RA0 porte atsiranda 1,5 sek aukštas lygis kuris per optaporą įjungia greito rinkimo mygtuką mob. telefone. Šiame mygtuke užprogramuojamas norimas telefono numeris . Greitų rinkimų funkciją turi praktiškai visi mobilūs telefonai. Tokiu būdu apie pažeidimą objekte galima sužinoti nepriklausomai kur esate, galima pasiklausyti kas girdisi objekte. Taip pat įjungiama apšvietimo lempa. Po to kontroleris patikrina šleifo stovį. Jei jis jau bus sujungtas , sirena išsijungs, o šviesos diodas liks mirksėti. Pakartotinas prisilietimas užregistruotu raktu X1 kontaktus,  išjungs signalizaciją ir ši operacija bus palydėta dviem sirenos signalais ir šviesos diodas užges. Bet koks bandymas atrakinti neregistruotu raktu  privers 1 sek įsijungti sireną.

   Stabilizatorius 12- kai voltų reikalingas dėl sirenos maitinimo ir  akumuliatoriaus dakrovimo, kuris palaiko sistemą darbinėje būklėje dingus elektrai.

                                                                                 

                                                Так выглядит  iBUTTON с держателем                        Контакт для щитывания  X1

 

 

 

                                            

                                         Герконовое реле для датчика                   Моб. телефон с выводами клавиша для быстрого набора номера                  

     Davikliams panaudotos gerkoninės relės plastmasiniame korpuse. Labai patogu tvirtinti durų staktoje. Magnetukai tvirtinami pačiose duryse. Labai gerai tinka baldų pramonėje naudojami magnetiniai durų laikikliai. Telefonas  NOKIA  . Klavišo laideliai prilituoti tiesiai prie telefono plokštės klavišo kontaktų. Mobilaus telefono akumuliatoriaus krovimas palaikomas su originaliu pakrovėju. Tiesa jis išimtas iš korpuso. Taip patogiau sumontuoti bendroje dėželėje.

 

   

                                                                     

                                                                                              Печатная плата сигнализации

   Kad priregistruotumėte raktą trumpai paspauskite mygtuką SA1 "PROG". Kai užsidegs šviesos diodas H1 priglauskite registruojamą raktą prie aikštelės X1 kontaktų. Kai tik raktas bus priregistruotas , šviesos diodas užges ir trumpai įsijungs sirena. Po kurio laiko šviesos diodas vėl užsidegs , tai ženklas, kad kontroleris pasiruošęs registruoti sekantį raktą. Duotoje sistemoje jų gali būti septyni., jei registruosite aštuntą tai pirmas bus nutrintas.Jei bus naudojami tik du ar trys raktai, tai visas septynias vietas jais ir užregistruojame. Po registracijos sistema panašiai po 40 sek, automatiškai pati grįžta į darbinę būseną. Kad atšaukti visus užregistruotus raktus reikia paspausti SA2 "ERASE" Atmintis kontroleryje bus išvalyta ir sistema pereis į anksčiau aprašytą raktų registracijos funkciją. PIRMĄ KARTĄ  jungiant sistemą, reikia nuspausti PROG mygtuką. Šviesos diodas turi degti pastoviai. Tada paspausti mygtukas ERASE . Šviesos diodas mirktels signalizuodamas , kad  PICo atmintis ištrinta. Kai tik vėl šviesos diodas užsidegs ištisai, tada galima programuoti raktus į atmintį. Taip pat pametus vieną iš priregistruotų raktų reikia visus ištrinti ir perrašyti naujai įtraukiant  ir naują.

 

P.S.  Raktų iBUTTON DS1990A#F5  ir jiems laikiklių ,  galima nusipirkti elektronikos parduotuvėse (apie 10 Lt ).

         Schema surinkta ir išbandyta. Programa ir visas valdymas dirba be sutrikimų.

  Программа для PICa:         prog.asm

                                             prog.hex

  Плата  Layaut 5.0 v. формате: plokste.lay