REGULIUOJAMAS MAITINIMO ŠALTINIS  SU PIC KONTROLERIU

                                                                   (schema surasta internete,padaryti daliniai patobulinimai )

 

 

                                             

                                                                                                              Bendras vaizdas

      Indikacijai panaudotas  dviejų eilučių  šešiolikos vietų displėjus su pašvietimu. HD44780 tipo kontroleris. Įtampa reguliuojama enkoderio pagalba. Kiekvienas enkoderio žingsnis  padidina arba sumažina įtampą 0.1 volto šaltinio išėjime. Maitinimo šaltinis reguliuojamas nuo 0 iki 25 voltų. Reguliuojamas elementas yra galingas sudėtinis tranzistorius KT827A.

                                          

 

                                                                                              Maitinimo šaltinio  schema ( galima padidinti)

 

                                               

                                                                                               Taip atrodo displėjus darbo metu  

         Matavimo dalis yra dvikanalis ASK  (mikročipas MCP 3202). Šio šaltinio širdis yra  PIC kontroleris PIC16F628 su tam skirta programa.

 

                                                               

                                                                                                            vaizdas iš viršaus

       Apsauga nuo trumpo sujungimo surinkta su tranzistoriumi KT825G . Tai raktas kurį valdo mažo galingumo tranzistorius  KT315. Jau prie 5 A apsauga atjungia išėjimo gnyptuose įtampą.  Apsaugos sudirbimo riba reguliuojama su varža esančia tarp  KT825 kolektoriaus ir KT315 bazės.

 

                                           

                                                                             Vaizdas iš šono  kur sumontuoti diodai ant aušinimo plokštelės

                          Prietaisą suderinti įtampai reikia su varža esančia MCP3202   2 kojelėje kuri pajungta prie korpuso 470 Om. Ten galima pajungti daugiasūkį patenciometrą. Bus patogiau sukalibruoti išėjimo įtampą pagal tikslų skaitmeninį prietaisą.

                        Srovę sukalibruoti su grįžtamo ryšio varža kuri yra tarp įėjimo ir išėjimo  (100k) apatiniame pagal schemą op. stiprintuve. Aš šią operaciją atlikau taip: paėmiau 2vatų 0.5% tikslumo  10 Om varžą kaip apkrovą, nustačiau 10 V įtampą  ir suderinau su ta 100k varža (pajungiau daugiasūkį)  , kad displėjuje rodytų 1 A.  Viskas.

     

                                           

                                                                               Spausdintinė plokštė  Parsisiųsti LAYOUT formate ver.5.0

    Šuntas 0.01 Om  panaudotas iš seno multimetro, matosi nuotraukoje. Enkoderis paimtas iš kažkokios radijo stotelės .Forumuose paminėta , kad galima panaudoti enkoderį iš kompiuterinės pelės. Tokių būna, jį suka vidurinis pelės ratukas.   Skalės apšvietimui panaudotas atskiras mikrikas , kurį paspaudus apie 0.5 sek. įjungiamas arba išjungiamas skalės apšvietimas. Palaikius  ilgiau nuspaustą šį  mikriką , įrašoma į kontrolerį esama duotu momentu nustatyta įtampa. Naujai įjungus maitinimo šaltinį, ši įtampos reikšmė nuskaitoma iš kontrolerio .

      Transformatorius pas mane  antrinėje  apvijoje atiduoda apie 25-28 voltus (kintamos).Laido storis apie 2 mm.  Užlietas žalias iš karinės aparatūros.  Diodai tiltelyje panaudoti KD213. Viskas sutilpo į kompiuterinio maitinimo bloko dėžutę.

      Priekinė panelė nubraižyta su kompiuterine programa  Frontplatten-Designer 1.0 . Atspausdinta su spalvotu rašaliniu spausdintuvu ant braižybinio popieriaus.  Su paprastu skalbinių lygintuvu užlaminavau šį brėžinį. Beliko išpjauti atitinkamas kiaurymes ir gautą plokštę priklijuoti su "Momento" klijais prie prietaiso priekinės sienelės.

 

       JUSTINAS   LY2BOK  

                                         

 Parsisiuntimui   plokštė:    plokstė.lay

PIC programa  Asambler:   prog.asm

PIC programa   Hex   :    prog.hex