SBK  MATUOKLIS   -  RV4HV

 

                                                      

                                                                  Prietaiso bendras vaizdas

 

 

                  Kai  LY2BFV Vitas iš Marijampolės man padovanojo šio prietaiso galvutę su veidrodine skale, iš karto nutariau pasidaryti sau stacionarų  SBK  ir PA matuoklį  kurio schemą suradau internete. Jis patogus tuo, kad jo ribos yra nuo 1 iki 200 Mhz ir galingumo matavimas iki 200 vatų. Dar papildomai įdėjau 40 vatų ekvivalentą. Dėžutę sulitavau iš folguoto steklotekstolito.  Truputį pakeičiau jungčių tvirtinimo kampą. Taigi gavosi visai neblogas prietaisas kurį stacionariai pritvirtinau savo "šeke" prie sienos.

 

                  Prietaiso davikliai                                                 Montažinė plokštė                                                                             Jungtys

     Prietaiso pralaidumo juosta - nuo 1,6 Mhz  iki 200 Mhz.

     Praeinamas galingumas ne daugiau 200 vatų.

                                   Schema                                                                  Plokštė                                                                           Vidus

     Prietaisas nėra reversinis , todėl atkreipkite dėmesį jungdami prie antenos. Transformatoriai L1 ir L2  suvynioti ant feritinių žiedų ВЧ-50 12x7x6 mm , laidas PEV-0,4 mm 22 vijos. Vyniojama lygiai per visą žiedo perimetrą. Toliau per du suvyniotus žiedus prakišamas vamzdelis kuro diametras 3,5 mm ir 40 mm ilgio. Panaudotas atitinkamo diametro vamzdelis nuo nešiojamos radijos teleskopinės antenos. Jo galai prilituojami prie įėjimo ir išėjimo lizdų. Tai matyti pirmoje nuotraukoje.   Droseliai L3 ir L4  suvynioti ant analogiškų žiedų ir turi po 19 vijų PEV-0,4 mm.  Atkreipkite dėmesį, kad per  L3 ir L4 žiedų kiaurymes perkišti trumpikliai, kurie sujungia  diodus ir droselius L1 ir L2.  Spausdintinė plokštė dvipusė. Iš žiedų pusės yra dvi aikštelės prie kurių prilituojama centriniai jungčių išvadai ir vamzdelio galai. Antroje pusėje išdėstomi likę elementai. Visų elementų išvadai turi būti kuo trumpesni. Plokštės išmatavimai : 60x33 mm. Visi paderinami ir kintami elementai išdėstomi kuo arčiau prietaiso galvutės. Prietaiso suderinimas : Reikia pajungti išėjime 50 om  apkrovą ir su kintama varža R3 nustatyti atsispindėjusią bangą = 1. Tai yra ant prietaiso " 0 ". Galingumo kalibravimas atliekamas su varžomis R4, R5.   Aš pasidariau  keturias padalas  10vat, 20 vat, 100 vat. ir 200vat.  Tam reikia kad  S1 turėtų  5 padėtis.

P.S.    R4 turi būti apie 200 k.  Diodus panaudojau rusiškus D18 su vienodomis atbulinėmis varžomis. 3,6 Mhz ir 150 Mhz praktiškai parodymai sutampa.

LY2BOK  Justinas