IMPULSINIS KOMPIUTERIO MAITINIMO BLOKAS DĖL TRANSIVERIO

                                                                              (  13,8 V   25-30 A)

                         

              

             Taip atrodo perdarytas impulsinis                                  Nugarėlės pusė                                               Viršus su ventiliatoriumi

               Atsitiktinai radau elektronikos parduotuvėje 500 vatų kompiuterio maitinimo blokelį. Firma AKYGA. Modelis: LPK 19-500WP PFC Užklijuotoje lentelėje parašyta, kad +12v duoda 20A.  Raidės PFC reiškia , kad blokelis turi pilnai sumontuotus tinklo filtrus. Praktiškai nieko perdaryti dėl srovės nereikia . Kadangi kitos įtampos lieka nenaudojamos, tai srovės  +12v įtampoje tikrai pakaks ir dar liks atsargos.  Kitų įtampų laidus iškirpau palikau tik geltonus ir juodus, tai yra +12voltų. Žalią su vienu juodu išvedžiau į priekinę sienelę ir prijungiau prie jungtuko. Tai yra startinis maitinimo bloko laidas ( žalias). Ant priekinės sienelė priklijavau falšpanelę iš 0,5mm duraliaus. Priekinėje sienelėje sumontavau jungtis + - 12v . Nugarėlėje esantį jungtuką atjungiau. Jo laidus užtrumpinau pastoviai. Dabar šį jungtuką panaudojau padidinti ventiliatoriaus sūkiams, tiesiogiai maitinant iš  13,8 v. Atjungus šį jungtuką ventiliatorius maitinasi per 50 om varželę. Kadangi ventiliatorius didelis to pilnai pakanka ir jokio triukšmo nuo jo.    Belieka tik pakeisti daliklio varželę taip sukeliant išėjimo įtampą iki 13,8 v.  Nuotraukoje matosi kurioje vietoje tai  reikia padaryti (apibrėžta raudonai).

                                                                                    

                                                                                               Daliklio varžos pakeitimo vieta

Paprasčiausiai ant esančios varželės nugaros prilituojama  12k varža.  Išėjime gavau 13,6v . To pilnai pakanka .  Nors galima sukelti ir daugiau.  Bandymai parodė, kad apkrovus išėjimą iki 25A, įtampa sumažėjo  500mV.  Pulsacijos lygis esant tokiam apkrovimui,  50mV.  Jokių trukdžių nerasta.  Srovės apsauga suveikia apie 32-35A.  Apsauga nuo trumpo suveikia puikiai. Atsistato išjungus maitinimą po 3-5 sek.  Po šių smulkių perdarymų, turime puikų su visomis apsaugomis, lengvą ( 990 gramų) maitinimo šaltinį. Ir visa tai tik už 95-100 litų. Kai tuo tarpu transformatoriniai tokioms srovėms  kainuoja tris-keturis kartus brangiau ir dažnai be jokių apsaugų.

LY2BOK  Justinas