RADIJO EKSPEDICIJA " ALYTAUS PILIAKALNIAI – 3 "  

 

                    

                               Ekspedicijos dalyviai  pirmame dienos piliakalnyje "ŽILVIJA"

 Diena  pasitaikė vėl nuostabi ir nuotaikos ryte buvo geros. Pasikrovėme visus radijo daiktelius ir kelionėn.  Be didelių ieškojimų surandame ŽILVIJOS piliakalnį ir jau darome pirmus QSO. Korespondentų daug , nuotaika gera. Piliakalnis labai gražiai sutvarkytas pastatytos dvi karžygių figūros prie kurių ir padarėme pirmą dienos foto.

Pažiūrėję į maršrutą nutarėme,kad pirmiau reikia užsukti į DZIRMIŠKĖS piliakalnį, o sekantis bus KRIKŠTONYS.

 

                   

                        Dzirmiškės piliakalnis miške                                                                                                       Ryšius daro LY3AF/p

 

               Krikštonių piliakalnio reikėjo gerai paieškoti. Deje lentelės jau nebėra ir teko patikėti vietinių gyventojų parodymais.

 

                                                          

                                                                                              Krikštonių piliakalnyje

 

          Išvažiuojant iš Krikštonių piliakalnio, nutarem truputį sutrumpinti kelią ir važiuoti trumpesniu keliuku per mišką....Na aišku kaip visada kas iš to gavosi. Teko man bėgti priekyje mašinos ir išžvalgyti visas brastas, duobes ir pasislėpusius akmenis po žole. Krosas tikrai buvo šaunus ir mašina laimingai pasiekė centrinį vieškelį. Priekyje įdomūs piliakalniai prie Obelijos ežero  AL-47 ir AL-10.

                         

                                     Zaramciskiai                                                                                                      ir gretimai   Obelijos  piliakalnis

 

          Pakaitę kaip reikalas saulėje, padarę visą krūvą ryšių  patraukėme į žinomą Papėčių piliakalnį. Suradome greitai, nes jis matosi iš labai toli. Pagaliau čia privažiavome ir mažą kaimo parduotuvę,  kurioje gavome tiesiai iš šaldytuvo puikaus "Švyturio" alaus.  Teko gerai paplušėti kol užsiropštėme į piliakalnio  viršūnę. Štai čia ir atsivėrė puikus vaizdelis.  Padarėme daug nuotraukų. Ryšiai eina vienas po kito. Šaunuoliai kolegos, visi kantrūs ir puikiai lydi  mus iš piliakalnio į piliakalnį.  Bedarant ryšius į piliakalnį įkopė porelė turistų iš Olandijos. Teko jiems aiškinti  kas čia per atrakcija vyksta. Susidomėję jie ilgai stebėjo mūsų darbą eteryje.

Padariau panoraminę nuotrauką nuo šio piliakalnio kurią galite parsisiųsti čia:       http://www.qrz.lt/ly2bok/Laikinas/Papeciu panorama.jpg

 

 

                                                                                 Dirbame  nuo vaizdingo PAPĖČIŲ piliakalnio

 

Pasigrožėją iki soties puikia dzūkiška panorama , kurioje matosi visi trys ežerai Obelija, Meteliai ir Dusia, lekiame negaišdami į Kaukų ir Obelytės piliakalnius. Suradome iš karto , nes jie puikiai matosi nuo keliuko kuriuo važiavome. Padarytas geras privažiavimas , stalas pavalgyti ir laipteliai  su tilteliu į piliakalnį . Šie du piliakalniai yra vienoje vietoje ir juos skiria tik upeliukas. Kaukų piliakalnio pusę kažkas "nukando", likusi tik viena briauna. Anteną  prisiėjo sukti kampu. Tačiau stotys atsakinėjo gana gerai. 

 

  

                                                                                          Štai Obelytės ir Kaukų piliakalniai

 

          Aktyvavę šiuos piliakalnius, pasitarėme ir nusprendėme nevažiuoti į Rumbonių ir Margaravos piliakalnius, nes jie gana tolokai. Pakeliui į namus sutarėm dar aktyvuoti AL-03 Aniškio piliakalnį. Kaip mums nurodė vietinis gyventojas tai aukštuma prie miškelio. Pasirodo čia puikiai galima nuvažiuoti . Gražus popiečio vaizdas į Gudelio ir Kavalio ežerus.  Surenkame aktyviausius hamus kurie dar neišsilakstė švęsti Joninių. Palinkime visiems linksmų Joninių ir mes pasukame link namų. Dar viena puikiai praleista savaitgalio diena. Aplankyti devyni Dzūkijos piliakalniai. Sutariam , kad tai dar ne paskutinė ekspedicija.  Padarėme 480 QSO.  Panašus  radijo mėgėjų skaičius lydėjo ir praeitoje ekspedicijoje. 

 

                  

                       Šios dienos paskutinis taškas Aniškio piliakalnis                                                    Vaizdas nuo Aniškio piliakalnio

 

 O tai rodo, kad aktyvumas piliakalniams nemažėja.

         Linkim geros nuotaikos ir daug įdomių piliakalnių.     Justinas LY2BOK, Algis LY3AF, Antanas LY3BT.

Iki naujų susitikimų nuo piliakalnių.

                                                                  Alytus 2006 06 24.