AH-2 pajungimas

 

Iš įsigyto garsiojo IC-735 komplekto man liko anteninis tiuneris, kurį kažkaip reikėjo prijungti prie mano turimo Yeasu FT-840. Pirmos paieškos internete parodė, kad labai gudrios sąsajos padaryti nepavyks, nes mano turimas Yeasu su savo "native" tiuneriais bendrauja specifiškai - dalį jų funkcijų atlieka transiverio procesorius.

Teko ieškoti kitų išeičių. Internete nesunkiai pavyko rasti AH-3 ir AH-4 iki skausmo paprastą tiunerių valdymo schemą.

Vienintelė problema buvo netikėjimas jog ji gali veikti. Niekur nepavyko rasti nei keturių kontaktų "mikrofoninės", nei keturių kontaktų tokio tipo "maitinimo" jungties, teko lupti tarpinį laidą iš dėžės, o "maitinimo" lizdą išimti iš firminio  transiverio kontrolerio. Laidų spalvos neatitinka, reikia parinkti rezistorių.

TRX nustačius į siuntimo režimą (CW, RTTY) ir spustelėjus mygtuką  diodas užsidega ir dega, kol vyksta derinimas. Kai užgesta galima pradėt dirbti. Atmintys veikia, kaip ir priklauso. Paprastai nustatau 40-50W galingumą.

Visa laimė, kad ICOM pasielgė draugiškiau ir visas tiunerio valdymas yra jo viduje. Atsargiu vertinimu, tokiu būdu pajungtas tiuneris greičiau atlieka savo darbą, tačiau tai gal tik spėlionė.

Padarius schemą, dar buvo mintis transiveryje esantį mygtuką "TUNER" paversti aktyvuojančiu jungikliu.


Kita bėda buvo, kad AH-2 anteninis tiuneris skirtas LW tipo antenoms. Teko atlikti LY2GV aprašytą operaciją - ideti UHF lizdą. Tik aš įdėjau paprastą nupjautu kampu - mažiau skylių ir kažkaip elegantiškiau. Tiko senoji apsauginė guma.