Naujienos -2015

 

 

Kaledinis atvirukas 

 

 

Su šv. Kalėdom ir Naujaisiais 2016 Metais!

 

 

Visiems piliakalnių entuziastams gerų prisiminimų, patirtų emocijų,

 

 naujų įspūdžių ir kantrybės nebaigtiems darbams pabaigti linki

 

 

LHFA komanda

 

 

 

Kadangi aktyvumas šia tema senka dėl pateisinamų priežasčių, teko ieškoti naujų, patogesnių būdų paskelbti apie planuojamas aktyvacijas.Tai aktualu aktyvatoriam. Dabar jau galite patys parašyti anonsą apie planuojamas piliakalnių aktyvacijas. Tai galite padaryti ten pat, kur ir iki šiol visą informaciją rašydavo menedžeris, t.y. angliškam puslapio variante NEWS skyriuje. Ten dabar atidarytas straipsnis Upcoming Activations. Angliškam todėl, kad tai labiau orentuota į užsienio radijo mėgėjus. Vietiniai manau  tokio stiliaus informaciją be vargo supranta. Kas tikrai nori prisidėti prie programos populiarinimo, kviečiu skelbtis ir čia.
Prieš tai susisiekit su menedžeriu, pasakysiu prisijungimo vardą ir slaptažodį. Galėsiu ir smulkiau nupasakoti kaip visą procedūrą atlikti. Tai visai nesudėtinga ir neverta to bijoti. Kas pabandė, perprato iš karto.
Informacijos pateikimo pavyzdys jau yra. Kviesčiau skelbtis ne paskutinę minutę, nes tokiu atveju informacija yra tik dėl informacijos. Kas nenori ar negali bendrauti su menedžeriu, kreipkitės į puslapio administratorių Augustiną - LY4K. Jis jums taip pat tiek pat padės.
Kviečiu naudotis puslapio galimybėm.

LHFA menedžeris - LY2KM

 

 

LY10LHFA -1

 

 

Praėjo nepastebimai du mėnesiai aktyvaus darbo nuo Lietuvos piliakalnių.

 

Aktyvuota viso 123 piliakalniai, iš kurių nuo 90 dirbta proginiu šaukiniu LY10LHFA. Per du mėnesius tik 17 dienų proginis šaukinys neskambėjo eteryje. Padirbėti šiuo šaukiniu galimybes turėjo visi norintys.Bet manau ne visi tuo pasinaudojo. Vieni dirbo dažniau, kiti rečiau. LY10LHFA šaukiniu operavo: ES2TT, LY1CG, LY1SR, LY1TT, LY1WS, LY2BIS, LY2BOK, LY2BUU, LY2GN, LY2HT, LY2KM, LY2KZ, LY2PAD, LY3AB, LY3IV ir LY3X. Aktyviausi buvo LY2BIS ir LY3AB. Geriausiai paruošta ir realizuota ekspedicija buvo Vidmanto – LY2HT, į Punios piliakalnį. Tada pravesti 396 QSO iš 41 DXCC šalies. Proginiu šaukiniu buvo dirbta iš 53 WAL kvadratų, 11 LYFF parkų. Trys aktyvavimai įvyko ir pagal WCA programą. Iš viso LY10LHFA loge 6757 QSO.  Logas sukeltas į e-QSL. Su laiku bus patalpintas ir į LOTW. Visi norintys gaus QSL korteles. Išdavinėjamas proginis diplomas. Laureatų nemažai, bet dar yra laiko pareikšti norą jį gauti.

 

Aktyvuotų piliakalnių statistika pagal apskritis: AL – 7, KA – 12, KL – 6, MA – 12, SI – 8, TA – 5, TE – 15, UT – 37, VI – 21. Vienintelė Panevėžio apskritis liko nepaliesta .

 

Šios akcijos metu pagaliau sulaukta pirma paraiška iš užsienio radijo mėgėjo. Pirmasis LHFA-50 diplomo savininkas Raul – ES1IP iš Talino. Susidomėjimas programa tarp užsieniečių jau yra. Belieka nenuleisti rankų ir kuo dažniau dirbti 40 ir 20m. diapazonuose kaip minimum. O mes ten laukiami, kartais net labai.

Manau programos dešimtmetis pažymėtas deramai. Akcija pavyko. Kviečiu visus aktyviai ir toliau lankyti piliakalnius su radija. O kas dar nei karto nebuvo – būtinai pabandykit.

 

LHFA programos menedžeris

 

 

 

Lietuvos piliakalnių programai – LHFA – sukanka 10 metų. Birželio – liepos mėnesiais bus dirbama nuo Lietuvos piliakalnių spec. šaukiniu LY10LHFA, taip pat ir kasdieniniais šaukiniais. Šiai progai atžymėti yra įsteigtas diplomas

 

 LHFA Program – 10 years

 

Reikia pravesti 10 QSO su skirtingais Lietuvos piliakalniais. Ryšiai užskaitomi nuo birželio 1d. Iki liepos 30d. , 2015m., bet kuriuo diapazonu ir CW, SSB, FM ar DIGI moda. Paraiškos priimamos iki 2015. 08.30., adresu : vdurk.award@gmail.com

Diplomas elektronine forma, JPG arba PDF formate / pagal pageidavimą /.

 

LHFA-Award

 

LHFA programos komanda

 

 

Kad informacija apie numatomas ekspedicijas operatyviau pasiektų vartotojus, užsisakykite šią paslaugą "Meniu" skyriuje - "Prenumeruoti naujienlaiškius"

Informaciją gausite e-mailu. 
                                                                                                       

 

 

        2014m. įvyko 72 aktyvacijos. Aktyvuota 126 piliakalniai, iš jų 33 pirmą kartą. Ekspedicijose pabuvojo 18 radijo mėgėjų, iš jų keturi pirmą kartą. Tai LY2BKF, LY3AB, LY3VR ir LY5CB.

 Liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, buvo organizuota LHFA aktyvumo diena. Įvyko 10 ekspedicijų ir buvo aktyvuotas 21 piliakalnis. Ta tradicija jau tapo gyva ir manau tęsis ateityje.

 Piliakalnių aktyvatoriai ir turintys aukštesnes LHFA diplomų pakopas, gavo mūsų rėmėjo prizus, vertingas knygas - Archeologiniai Tyrinėjimai Lietuvoje.

 Pagaliau įgyvendinta LHFA e-logo idėja. Už tai turime būti dėkingi Sauliui – LY1VP. Yra dar ir negautų logų, todėl aktyvatoriams būtų laikas susimastyti.

 Mažai kas iš aktyvatorių aprašinėja kelionių įspūdžius ir nuotykius mūsų puslapyje, nors tam galimybės yra. Matomai tam neskiria nei laiko nei dėmesio. O skaitančių būna gana nemažai.

 

LHFA diplomų programos koordinatorius - LY2KM