Paštuvos piliakalnis, Kauno rajonas KA-150, J16, KO14TX. Aplankyt šį piliakalnį idėja kilo beveik lygioj vietoj... Geras oras ir laisvas laikas, to pakanka tokiai akcijai. Piliakalnis surastas visai neseniai, todėl jokių rodyklių link jo ar informacinės lentos aišku nėra. Pabandžiau lipti į kalną, bet supratau kad nedėkinga vieta. Pabandžiau iš kitos pusės. Ten per mišką egzistuoja vos matomas keliukas. Priėjau pakankamai arti, bet tai jau buvo kitoje upelio pusėje. Iš principo galima buvo statyti poziciją, bet čia deja pakankamai tankus miškas. Nors iki piliakalnio ranka paduot ir aktyvavimo taisyklės nebūčiau pažeidęs. Nusprendžiau rinktis pirmą variantą, koks jis bebūtų sunkus. Į piliakalnį apsimokėjo lipti dėl dviejų priežaščių. Pirma, tai viršūnėje yra strategiškai geresnė pozicija QSO darymui, nes žymiai aukščiau. O antra, karštą vasaros dieną, saulės atokaitoje darbas būtų pražūtingas.

KA-150-1

Čia vakarinis šlaitas. Laimei žolės ir dilgėlių minimumas, todėl pailsint įkopti įmanoma. 

KA-150-2

O čia jau mes viršuje. Piliakalnio viršūnė yra labai ilga ir orentuota šiaurės - pietų kryptimi. Pačioje viršūnėje yra kaip po tokia medžių properša, todėl antenai pasistatyti problemų nėra. Vienintelė problema, labai sausa ir įkalt kuolą antenai buvo "vargo vakarienė". Vos ne vos pavyko, bet antenos galus teko kabint ant šakų. Susiruošus dirbti, atsirado dar viena problema - uodai ir mašalai. Su trumpom rankovėm darbas neįmanomas. O jie nelabieji, užuodę "lengvą grobį" buvo pasiruošę puotai. Teko dar kartą leistis žemyn ir iš mašinos pasiimti striukę. Vaizdelis tikrai išskirtinis, kai ore plius 25, o tu sėdi su striuke, nors ir ant pliko kūno. Bet viršuje po medžiais, šešėlyje, nesijaučiau labai sukaitęs. Bet mašalam nepasisekė...

Ryšiai darėsi po truputį, nors apgulties nebuvo. Per porą gerų valandų prikrebždinau 142 ryšius, dirbau tradiciškai keturiuose banduose. Po tokios fizinės treniruotės dar ir po geros paros jaučiasi piliakalnis. Spidometre 55 km.

 

Petras - LY2KM