Jei oro salygos bus palankios, tai šeštadienį, iš kart po trafiko ar šiek tiek vėliau, LY2BAW/p planuoja aktyvuoti naująjį Mantinionių piliakalnį VI-132. Šiandien jau buvau ten nuvykęs, apžiūrėjau visas piliakalnio prieigas ir privažiavimus.

VI-132-1

                                                                     Piliakalnis už upės    

VI-132-2

                                                             O čia vaizdas nuo piliakalnio viršūnės į tą pačią upę...                               

Piliakalnis didžiulis, fantastiškoje vietoje. Jis apaugęs didžiuliu mišku, viskas, kiek akys mato aplinkui, pilna
didžiulių prigriuvusių medžiu. Iš visų pusių piliakalnis apjuostas vandens pilnais groviais ir grioveliais, srauniais upeliukais ir ganėtinai plačia Širvintos upe. Tiek paties piliakalnio, tiek aplink jį esančių gilių (5 - 8 metrų gylio) grovių šlaitai labai statūs - yra ką lipti, hi. Per tris valandas (yra ką eiti, hi!) apėjus piliakalnį ratu, pasisekė rasti vienintelį kelią - ant vieno 3 metru gylio grovio surestą laikiną tiltą iš tiesiog ant griovio užmestų keturių elektros stulpų - vos po du stulpus po kiekvienu automobilio ratu, hi.
Važiuoti "pseudo tiltu" buvo labai jau nedrasu... Tiesiai po ratais - gilus grovys, "kelio plotis" - vos po kelis sprindžius stulpo po kiekvienu ratu. Ir griovio šlaitai, į kuriuos atremti "tilto" stulpai, iš po stulpų byra atgal į grovį....  Jei šiam  "tiltui" tavo automobilis "nepatiks" - kelio atgal nebebus jokio, bent porą artimiausių dienų...

Pirmos pažinties su piliakalniu vizitas man jau kainavo nuplėštą užpakalinį valstybinį numerį (parsivežiau jį bagažinėje....) ir į dvi dalis suplėšytą variklio apsaugą apačioje - teko galutinai ją nuplėšti, nes važiuojant viskas kriokė, apsauga sieke kelią....

Labai atsipirko išanstinė žvalgyba užvakar. Ši ankstyvą rytą atvažiavau į vietą VI-132 "nosies tiesumu", kaip į savo kiemą, hi. Viską susitvarkiau greitai, net į trafiką pavyko užsiregistruoti. Nustebino didžiulis LY stočių skaičius - panašu, jog dar niekad nedariau tiek LY QSO nuo vieno piliakalnio. Dėkui visiems už QSO!

Po 3 val. darbo sugrįžau į namus. Papusryčiavau, pailsėjau pusvalandį, kažkiek atsigavau ir nusprendžiau vėl patraukti į piliakalnį. Ši kartą - visai į priešingą Širvintų rajono pusę.

 

 Tadas - LY2BAW