Atėjus pavasariui, man, kaip ir kitiems kolegoms, kilo nenumaldomas noras krautis į automobilį radijo irangą bei antenas, stiebus ir traukti lankyti piliakalnių. Sunku abejoti, kad piliakalnių lankymas, radijo ryšių nuo jų darymas, yra "rimta ir uzkrečiama liga"... Aplankius vieną, antrą, trečią piliakalnį paaiškėja, kad toliau be to gyventi taps sunku, hi...

Taigi, jau šeštadienį buvau viską suruošes ir net susikroves į automobilį, ruošiausi iš kart po trafiko patraukti link artimiausio piliakalnio. Bet visus planus tai padaryti teko atidėti net iki sekmadienio.
Nusprendžiau sukompensuoti šeštadienį sugriuvusius planus ir patraukiau ženkliai toliau, link Utenos piliakalnių.

Telefone esantis GPS, pagal Petro LY2KM pateiktas piliakalnių koordinates atvedė tiesiai prie UT-37.

UT-37-1
Iš toli piliakalnis atrodo iš tiesų didingai! O iš arti - dar puikesnis! Tai - tiesiog, mano isivaizdavimu, klasikinis didelis piliakalnis. Apšienautas, tačiau didesniam lankytojų srautui neparuoštas. Pagaliau sunku daug lankytojų ir tikėtis - nuo piliakalnio atsiveria puikus vaizdas Į didelę karvių fermą. Į kitą pusę - didžiulė besiganančių karvių banda. Man - tai tikrai gražu. Bet ar daug tokių keistuolių kaip aš?
Padares siek tiek virš 40 QSO, demontuoju antenas ir pagal GPS pajudu į UT-95.

UT-95-1
Atvykęs į netoli esančią vietą, horizonte iš kart matau į piliakalnį panašią vietą, kurioje net pjaunami medžiai. 
Užlipu ant jo ir pagal GPS koordinates matau, kad piliakalnis čia pat, greta. Bet ne ant kalno, ant kurio stoviu,  o pakalnėje, link upės, duobėje. Man besiaiškinant "kas ir kur", prieina keli vietiniai ir paaiškina, kad piliakalnio "čia jau nebėra, jis panaikintas nes jį  jau nuplovė upė..." Paklausiu - "o kur ženklas?" Atsako - "nuplovė ir ženklą..." Ir todel  "piliakalnis čia panaikintas...".
Į tai atsakiau, kad piliakalnis musu sarašuose ir galvose vis dar egzistuoja. Bet dušioje graudu...

Po 8 valandu trukmės "piliakalnių lankymo" grižtu i namus.
Kojos eina sunkokai, automobilio spidometre - 240 km. Bet vis vien jaučiuosi pakiliai - šiu metų piliakalnių lankymo sezonas atidarytas!
Smagu, kad gerasis piliakalnių lankymo virusas manyje dar gyvas!

Dėkoju visiems už pravestus QSO nuo piliakalnių UT-37 ir UT-95.


73! Tadas LY2BAW