SU LEMPINIU GU-50 STIPRINTUVU – LINK KAUNO MARIŲ: PAKALNIŠKIAI KA-87   2016-04-10

   Inventorius: Transiveriukas M0NKA mcHF SDR QRP, apie 50W lempinis stiprintuvas su GU-50 stiprinimui ir 6E1P “magiška žaliaja akimi”- AD antenos srovės indikatoriumi, įtampos keitiklis iš 12V DC į 450V DC, antenna Long Wire, antenos tiuneris LDG Z-11 Pro II, AD transformatorius UnUn 4:1, ­miniatiūrinis Li-Ion 6,6 A/h 16,25V DC akumuliatorius su įtampos mažintuvu iki 14 V – transiveriuko maitinimui, 45 A/h akumuliatorius lempiniam stiprintuvui maitinti, senas laikrodis (sugedo skaitmeninis) brolio LY3MJ Renault Espace.

Nuvykę vieton, piliakalnį radome skendintį rūke, o sunkiai pro rūką besisverbianti saulutė šilumos dar neskleidė:

KA-87-1 

 

Kol įrengėme anteną, prašvito ir šilti saulės spinduliai pažadėjo gražią dieną. Iš rūko išsilaisvinęs piliakalnis „traukė akį“, gundydamas susipažinti detaliau. Tačiau ekskursiją atidėjome vėlesniam laikui.

 

KA-87-2

 

 

Šioje išvykoje nutariau panaudoti savo kūrinėlį – „Romantic“ linijinį stiprintuvą su GU-50 lempa, maitinamą iš 12V DC per keitiklį į 450 V DC. Pasėmiau ir tranzistorinį PA – kaip atsarginį. Pastarojo nepanaudojau. Taip, „Romantic“ visai ne kokia nors protinga konstrukcija. Neekonomiškas ir t.t. Tiesiog bandymas gal ne pačiu geriausiu būdu pademonstruoti senas simpatijas radijo lempoms. Dėl tų simpatijų į stiprintuvą įdėjau dar vieną lempą: antenos srovės indikatorių - „žaliają magiškąją akį.“ Stiprintuvas - veikianti stalo puošmena ir tiek. Detaliau apie šią konstrukciją rasite čia:

http://www.qrz.lt/ly2bok/Konstrukcijos/HT%20Romantiskasis/Romantiskasis.htm

 KA-87-3

Darbo stalas. „Už kadro“ 45 A/h automobilinis akumuliatorius, skirtas lempiniam stiprintuvui maitinti. Fotografijoje tuojau pat už PA „Romantic“, matoma dalis keitiklio iš 12V DC į 450V DC, o dar toliau – autotiuneris LDG Z-11 Pro II su prie jo “prisegtu” UnUn’u 4:1.

Fotografijos viršuje – apytikslė Long Wire kryptis link KA-87 (raudona linija).

 

KA-87-4 

 

Autotiuneris LDG Z-11 Pro II su prijungtu savo darbo AD transformatoriumi (UnUn’u) 4:1. Šio AD transformatoriaus šerdis iš dviejų FT80-43A feritinių žiedų (u=850), sudėtų, kaip šulinio rentiniai. Sutilpo 7 dvigubos vijos, jų skaičiaus nerankiojau. SWR 3,5-21 mHz=1:1,0; 24 – 29 mHz=1.1 - 1:1,15. Ant magnetinės radijo imtuvo antenos strypelio susuktas UnUn 4:1 taip pat veikia puikiai ir tinka didesniems galingumams.

KA-87-5

 Svečiuose Edvardas LY3GK, atvykęs iš Rumšiškių. Edvardas panoro iš arčiau praktiškai susipažinti su LHFA ekspedicijų ypatumais, gal būt ir „užsikrėsti LHFA ekspedicijų liga...“ Nors labai užsiėmęs savo ūkio darbais, jis randa laiko ne tik radijui, bet ir senų automobilių restauravimui, domisi aviacija, technikos ir inžinerijos naujienomis bei istorija, jo galvoje gimsta įvairiausios įdomios, originalios idėjos. Visada juntama didelė pagarba ir tolerancija pašnekovui net ir su kitokia nuomone.

 

KA-87-6 

 

Pagrindiniai aparatai iš arčiau. Stiprintuve yra ir „vintage“ tipo (senų) 1922 – 1950 m. detalių.

Diapazonų indikacija – skirtingų spalvų švytėjimas vidinėje ertmėje, jo atspindžiai poliruotame žalvaryje.

Kelios piliakalnio aplinkos fotografijos (šios nuotraukos kairėje – Kauno marios):

 

 KA-87-7

 

Pagal įgyvendintą projektą, piliakalnio papėdei, šlaitui ilgiau išlikti padeda akmenys

 

KA-87-8

 

Vienintelę sutiktą faunos atstovę po nepavykuios „fotosesijos“ brolis nunešė atgal į jos radimo vietą.

 

Ant medinio, turistams skirto suolo:

 KA-87-9

 

Ant žemės sraigių labai daug, tenka žiūrėti, kur dedama koja, kad jų nesutraiškytum

 

KA-87-10

 

Pavėluotas žydėjimas

 KA-87-11

 

Prieš išvykstant į namus. Iš anksto žinant, jog bus galima privažiuoti prie pat piliakalnio, šį kartą radijo aparatūra ir įrankiai – anaiptol ne mano pamėgtieji minimalistiniai! Pavyzdžiui, kūjis pravertė metaliniam vamzdigaliui į žemę įkalti. Prie pastarojo pritvirtinome ilgąjį stiebą. Trumpesnysis stiebas pritvirtinamas prie „L“ formos pagrindo, prispaudžiamo automobiluio ratu.

   Pasigrožėjus nesulaikomu Didžiuoju Pavasario Sprogimu, kai ką nufotografavus, nukabiname anteną, surenkame aparatus, sudedame juos į lagaminus. 69 SSB QSO 40 m ir 80 m diapazonuose.   Nemažai QSO 80 m diapazone buvo padaryta dar prieš trafiką. Šį kartą pamiršau jame net užsiregistruoti. Į abi puses raportai buvo labai geri, bet QSO su beveik vien tik LY-ais. Po trafiko artimojo sklidimo sąlygos vis dar geros, o kitų šalių korespondentai, atrodo, tiesiog nekvietė. Trumpam nukeliavęs į 3648 mHz dažnį ryšiui su LY/F4AHV ir vėl sugrįžęs į 3660, šį dažnį randu jau tvirtai užimtą, berods estų, kurie manęs beveik negirdėjo, lyg kvietė telegrafu. Pasitrainiojęs diapazone aplinkui, einu į 40 m. Čia girdėti daugybė stiprių signalų iš Europos. Tačiau mano siųstuvo galingumas ilgiau išsilaikyti dažnyje per mažas. Petrui LY2KM “paspotinus”, pavyko padaryti QSO su 15 korespondentų iš Rusijos, Lenkijos, Belgijos, Vokietijos, kt., su dviem LY-ais.   Edvardas LY3GK iš savo automobilio padarė keletą QSO 2 m FM ruože.

 

Už pavykusią LHFA ekspediciją dėkingas broliui Jonui LY3MJ: visokiariopa fizinė pagalba, paskatinimai išvykai. Dėkoju jums, mieli radijo bičiuliai už QSO, už sugaištą laiką jūsų gal būt pakartotiniems QSO su KA-87, tokiu būdu solidariai palaikant mūsų išvykos sėkmę.

 

Linkiu kuo geriausios sveikatos, daug, daug saulėto pavasarinio džiaugsmo!

 

Vidmantas LY2HT, Elektrėnai.