------------------------------------------------------------------------------------

 

 

***************************************************************
 *  13-th IARU Region 1 (European) Youth ARDF Championships  *
 *                  2-m-Band     12.7.2012                   *
***************************************************************
 
Competition:  12.07.2012   from 9.30
Band/Limit:   2-m-band / 150 min
Competitors:  W14=23 W16=21 M14=27 M16=33 / =104 +Hlp=106
 
 
****************** OFFICIAL RESULTS **************************
 
 
Place Name                     Club Call      Run time  Fox   StNo
--------------------------------------------------------------------
Category   W14
   1. Lazoríková, Edit         SVK               46'01   4     103
   2. Pisarenko, Elena         RUS               46'08   4      18
   3. Piskareva, Kristina      RUS               50'31   4      19
   4. Korotkova, Elizaveta     RUS               65'35   4      22
   5. Nychyporuk, Elvira       UKR               67'33   4      36
   6. Tsenkova, Patritsia      BUL               70'31   4      62
   7. Mitkova, Borislava       BUL               70'38   4      63
   8. Konoplitska, Karyna      UKR               71'03   4      35
   9. Novopashyna, Anna        UKR               72'12   4      34
  10. Deptulska, Maria         POL               80'35   4      77
  11. Kutyreva, Elena          RUS               84'56   4      20
  12. Dyaksova, Andreya        BUL               89'38   4      61
  13. Karwowska, Michalina     POL              101'06   4      76
  14. Svatková, Charlota       CZE              101'10   4      52
  15. Synková, Tereza          CZE              104'18   4      51
  16. Godunova, Anastasia      RUS              105'13   4      21
  17. Lebedieva, Liubov        UKR              109'46   4      33
  18. Papežová, Kateřina       CZE              118'28   4      50
  19. Bouchalová, Justýna      CZE              119'37   4      53
  20. Pavlova, Elena           BUL              103'14   3      64
  21. Filová, Barborka         SVK               92'16   2     102
  22. Karwowska, Wiktoria      POL              101'35   2      78
  23. Par, Lana                CRO              109'48   2      87
 
Category   W16
   1. Naumenko, Luchana        UKR               67'14   5      30
   2. Košútová, Katarína       SVK               71'46   5     104
   3. Bžatková, Kateřina       CZE               71'51   5      47
   4. Zasheva, Iveta           BUL               74'24   5      71
   5. Rudneva, Olga            UKR               74'48   5      31
   6. Budaeva, Elena           RUS               75'35   5      25
   7. Ovchinnikova, Tatiana    RUS               77'18   5      24
   8. Fenogenova, Anna         RUS               82'27   5      23
   9. Kučová, Michaela         CZE               86'15   5      49
  10. Yevstyhnieieva, Hanna    UKR               92'06   5      32
  11. Panfilova, Alena         RUS               94'36   5      26
  12. Valcheva, Stanimira      BUL               94'52   5      70
  13. Kobets, Yuliya           UKR               97'02   5      28
  14. Čufer, Ana               SLO               97'35   5      98
  15. Akvile, Kozeniauskaite   LTU              104'05   5       7
  16. Matoušková, Barbora      CZE              104'45   5      48
  17. Zelenska, Anastasiya     UKR              106'10   5      29
  18. Lekan, Lidia             POL              114'47   5      79
  19. Ponomareva, Anastasiia   RUS              123'16   5      27
  20. Šćur, Lucija             CRO              148'36   2      88
   -  Kamile, Petrauskaite     LTU               70'00           6
 
Category   M14
   1. Omelchenko, Oleg         UKR               41'32   4      46
   2. Priessnitz, Jan          CZE               45'46   4      57
   3. Zvonov, Georgii          RUS               48'04   4       9
   4. Orlov, Bogdan            RUS               51'59   4      10
   5. Ustianskyi, Serhii       UKR               52'58   4      43
   6. Barannyk, Kyrylo         UKR               55'19   4      42
   7. Polák, Robert            CZE               56'22   4      59
   8. Kuskov, Arseniy          RUS               59'49   4      11
   9. Gumbrecht, Johannes      GER               59'51   4      80
  10. Žáček, Matěj             CZE               66'07   4      60
  11. Zolochevskyi, Ruslan     UKR               71'18   4      44
  12. Rolandas, Volbikas       LTU               72'11   4       2
  13. Kinc, Martin             CZE               72'20   4      58
  14. Zelič, Jure              SLO               78'12   4      95
  15. Musiała, Bartosz         POL               79'09   4      72
  16. Bakchinov, Vladimir      RUS               86'32   4       8
  17. Kresina, Leon            CRO               93'29   4      90
  18. Tsenkov, Tsenko          BUL               95'07   4      65
  19. Guett, Alexander         GER               95'16   4      84
  20. Kužner, Marko            SLO               98'10   4      94
  21. Savov, Martin            BUL               99'35   4      68
  22. Eilertsen, Stian         NOR              117'11   4      85
  23. Ivandjivkov, Boyan       BUL              120'51   4      66
  24. Anoshkin, Vladislav      RUS              140'33   4      12
  25. Levatić, Domagoj         CRO               99'31   3      89
  aL. Starkin, Oleksandr       UKR              155'42   3      45
   -  Mindaugas, Kazakevicius  LTU               50'27   B       1
 
Category   M16
   1. Hladík, Pavel            CZE               46'15   6      55
   2. Rodionov, Bogdan         RUS               52'00   6      13
   3. Chernov, Aleksey         RUS               58'33   6      16
   4. Bakala, Dalibor          CZE               68'55   6      56
   5. Domantas, Dapkus         LTU               70'51   6       5
   6. Tihole, Tadej            SLO               75'05   6      97
   7. Šimáček, Martin          CZE               76'37   6      54
   8. Filo, Matúš              SVK               77'06   6      99
   9. Nalepko, Mateusz         POL               84'25   6      73
  10. Čanadi, Karlo            CRO               85'42   6      92
  11. Sobolin, Denis           RUS               87'10   6      17
  12. Zelensky, Sergey         RUS               92'06   6      14
  13. Nadtochyy, Ruslan        UKR               93'38   6      39
  14. Lunev, Dimitriy          RUS               97'45   6      15
  15. Lebedyev, Pavlo          UKR               99'25   6      37
  16. Friedrich, Christian     GER              101'09   6      81
  17. Vorotnikov, Kyrylo       UKR              101'20   6      38
  18. Dochev, Pavel            BUL              102'22   6      69
  19. Palamarchuk, Artem       UKR              107'16   6      41
  20. Kováč, Stanislav         SVK              111'02   6     101
  21. Justinas, Benikasas      LTU              116'44   6       3
  22. Stankiewicz, Filip       POL              116'51   6      75
  23. Stein, Nils              GER              117'02   6      82
  24. Mantas, Kazakevicius     LTU              117'33   6       4
  25. Král, Adam               SVK              121'22   6     100
  26. Jonas, Liebsch           GER              122'38   6      83
  27. Piskač, Marin            CRO              125'33   6      91
  28. Żuraw, Wiktor            POL              136'35   5      74
  29. Hrvatin, Blaž            SLO              136'59   5      96
  30. Abramov, Arsentiy        UKR               50'20   2      40
  aL. Eilertsen, Tobias        NOR              166'39   2      86
   -  Savov, Stefan            BUL              151'22          67
   -  Dokladal, Stjepan        CRO              190'00          93
 
Helper:  Dapkus, Algimantas LTU -- Dapkus, Gintaras LTU 
 
Organizer: LRMD  LY2CD

 

 

***************************************************************
 *  13-th IARU Region 1 (European) Youth ARDF Championships  *
 *                  2-m-Band     12.7.2012                   *
***************************************************************
 
Competition:  12.07.2012   from 9.30
Band/Limit:   2-m-band / 150 min
Competitors:  W14=23 W16=21 M14=27 M16=33 / =104 +Hlp=106
 
****************** OFFICIAL RESULTS **************************
 
T e a m - Rating 
 
Place Name                    Team  Call     Run time   Fox   Total-Rt   Fox
----------------------------------------------------------------------------
 
Category   W14
   1. Pisarenko, Elena         RUS             46'08     4      96'39     8
      Piskareva, Kristina      RUS             50'31     4
      Korotkova, Elizaveta     RUS             65'35     4
      Kutyreva, Elena          RUS             84'56     4
      Godunova, Anastasia      RUS            105'13     4 
   2. Nychyporuk, Elvira       UKR             67'33     4     138'36     8
      Konoplitska, Karyna      UKR             71'03     4
      Novopashyna, Anna        UKR             72'12     4
      Lebedieva, Liubov        UKR            109'46     4 
   3. Tsenkova, Patritsia      BUL             70'31     4     141'09     8
      Mitkova, Borislava       BUL             70'38     4
      Dyaksova, Andreya        BUL             89'38     4
      Pavlova, Elena           BUL            103'14     3
   4. Deptulska, Maria         POL             80'35     4     181'41     8
      Karwowska, Michalina     POL            101'06     4
      Karwowska, Wiktoria      POL            101'35     2
   5. Svatková, Charlota       CZE            101'10     4     205'28     8
      Synková, Tereza          CZE            104'18     4
      Papežová, Kateřina       CZE            118'28     4
      Bouchalová, Justýna      CZE            119'37     4
   6. Lazoríková, Edit         SVK             46'01     4     138'17     6
      Filová, Barborka         SVK             92'16     2
 
Category   W16
   1. Naumenko, Luchana        UKR             67'14     5     142'02    10
      Rudneva, Olga            UKR             74'48     5
      Yevstyhnieieva, Hanna    UKR             92'06     5
      Kobets, Yuliya           UKR             97'02     5
      Zelenska, Anastasiya     UKR            106'10     5
   2. Budaeva, Elena           RUS             75'35     5     152'53    10
      Ovchinnikova, Tatiana    RUS             77'18     5
      Fenogenova, Anna         RUS             82'27     5
      Panfilova, Alena         RUS             94'36     5
      Ponomareva, Anastasiia   RUS            123'16     5
   3. Bžatková, Kateřina       CZE             71'51     5     158'06    10
      Kučová, Michaela         CZE             86'15     5
      Matoušková, Barbora      CZE            104'45     5
   4. Zasheva, Iveta           BUL             74'24     5     169'16    10
      Valcheva, Stanimira      BUL             94'52     5
 
Category   M14
   1. Omelchenko, Oleg         UKR             41'32     4      94'30     8
      Ustianskyi, Serhii       UKR             52'58     4
      Barannyk, Kyrylo         UKR             55'19     4
      Zolochevskyi, Ruslan     UKR             71'18     4 
   2. Zvonov, Georgii          RUS             48'04     4     100'03     8
      Orlov, Bogdan            RUS             51'59     4
      Kuskov, Arseniy          RUS             59'49     4
      Bakchinov, Vladimir      RUS             86'32     4 
      Anoshkin, Vladislav      RUS            140'33     4   
   3. Priessnitz, Jan          CZE             45'46     4     102'08     8
      Polák, Robert            CZE             56'22     4
      Žáček, Matěj             CZE             66'07     4
      Kinc, Martin             CZE             72'20     4
   4. Gumbrecht, Johannes      GER             59'51     4     155'07     8
      Guett, Alexander         GER             95'16     4
   5. Zelič, Jure              SLO             78'12     4     176'22     8
      Kužner, Marko            SLO             98'10     4
   6. Tsenkov, Tsenko          BUL             95'07     4     194'42     8
      Savov, Martin            BUL             99'35     4
      Ivandjivkov, Boyan       BUL            120'51     4
   7. Kresina, Leon            CRO             93'29     4     193'00     7
      Levatić, Domagoj         CRO             99'31     3
 
Category   M16
   1. Rodionov, Bogdan         RUS             52'00     6     110'33    12
      Chernov, Aleksey         RUS             58'33     6
      Sobolin, Denis           RUS             87'10     6
      Zelensky, Sergey         RUS             92'06     6 
      Lunev, Dimitriy          RUS             97'45     6 
   2. Hladík, Pavel            CZE             46'15     6     115'10    12
      Bakala, Dalibor          CZE             68'55     6
      Šimáček, Martin          CZE             76'37     6
   3. Domantas, Dapkus         LTU             70'51     6     187'35    12
      Justinas, Benikasas      LTU            116'44     6
      Mantas, Kazakevicius     LTU            117'33     6
   4. Filo, Matúš              SVK             77'06     6     188'08    12
      Kováč, Stanislav         SVK            111'02     6
      Král, Adam               SVK            121'22     6
   5. Nadtochyy, Ruslan        UKR             93'38     6     193'03    12
      Lebedyev, Pavlo          UKR             99'25     6
      Vorotnikov, Kyrylo       UKR            101'20     6
      Palamarchuk, Artem       UKR            107'16     6
      Abramov, Arsentiy        UKR             50'20     2     
   6. Nalepko, Mateusz         POL             84'25     6     201'16    12
      Stankiewicz, Filip       POL            116'51     6
      Żuraw, Wiktor            POL            136'35     5
   7. Čanadi, Karlo            CRO             85'42     6     211'15    12
      Piskač, Marin            CRO            125'33     6
   8. Friedrich, Christian     GER            101'09     6     218'11    12
      Stein, Nils              GER            117'02     6
      Jonas, Liebsch           GER            122'38     6
   9. Tihole, Tadej            SLO             75'05     6     212'04    11
      Hrvatin, Blaž            SLO            136'59     5
 
 
Organizer: LRMD  LY2CD

 

 

 
 
*************************************************************** 
 *  13-th IARU Region 1 (European) Youth ARDF Championships  * 
 *                  80-m-Band     12.7.2012                   * 
*************************************************************** 
 
Competition:  13.07.2012   from 9.30 
Band/Limit:   80-m-band / 120 min 
Competitors:  W14=23 W16=21 M14=28 M16=32 / =104 +Hlp=106 
 
****************** OFFICIAL RESULTS ************************** 
 
Place Name                     Club Call      Run time  Fox   StNo 
-------------------------------------------------------------------- 
Category   W14 
   1. Godunova, Anastasia      RUS               41'24   4      21 
   2. Pisarenko, Elena         RUS               42'07   4      18 
   3. PapeĹľovĆ, KateĹ™ina       CZE               46'25   4      50 
   4. Nychyporuk, Elvira       UKR               46'39   4      36 
   5. Kutyreva, Elena          RUS               49'00   4      20 
   6. FilovĆ, Barborka         SVK               50'17   4     102 
   7. LazorĆ­kovĆ, Edit         SVK               51'48   4     103 
   8. Novopashyna, Anna        UKR               52'17   4      34 
   9. Piskareva, Kristina      RUS               54'11   4      19 
  10. Korotkova, Elizaveta     RUS               55'11   4      22 
  11. BouchalovĆ, JustĆ˝na      CZE               63'12   4      53 
  12. Konoplitska, Karyna      UKR               63'24   4      35 
  13. Pavlova, Elena           BUL               65'26   4      64 
  14. SynkovĆ, Tereza          CZE               66'34   4      51 
  15. Dyaksova, Andreya        BUL               68'09   4      61 
  16. Par, Lana                CRO               74'57   4      87 
  17. Tsenkova, Patritsia      BUL               75'06   4      62 
  18. Deptulska, Maria         POL               79'57   4      77 
  19. SvatkovĆ, Charlota       CZE               86'10   4      52 
  20. Lebedieva, Liubov        UKR               89'15   4      33 
  21. Karwowska, Wiktoria      POL               94'26   4      78 
  22. Mitkova, Borislava       BUL              110'14   4      63 
  23. Karwowska, Michalina     POL               85'13   3      76 
 
Category   W16 
   1. Naumenko, Luchana        UKR               47'05   5      30 
   2. KoĹĆŗtovĆ, KatarĆ­na       SVK               50'21   5     104 
   3. Fenogenova, Anna         RUS               50'28   5      23 
   4. Rudneva, Olga            UKR               52'26   5      31 
   5. Zelenska, Anastasiya     UKR               54'43   5      29 
   6. Panfilova, Alena         RUS               56'36   5      26 
   7. Budaeva, Elena           RUS               56'47   5      25 
   8. BĹľatkovĆ, KateĹ™ina       CZE               59'38   5      47 
   9. Ovchinnikova, Tatiana    RUS               62'38   5      24 
  10. Akvile, Kozeniauskaite   LTU               65'35   5       7 
  11. Kobets, Yuliya           UKR               67'12   5      28 
  12. ÄŚufer, Ana               SLO               68'36   5      98 
  13. Valcheva, Stanimira      BUL               70'32   5      70 
  14. Lekan, Lidia             POL               74'29   5      79 
  15. MatouĹkovĆ, Barbora      CZE               75'56   5      48 
  16. Yevstyhnieieva, Hanna    UKR               76'45   5      32 
  17. Zasheva, Iveta           BUL               82'18   5      71 
  18. Ponomareva, Anastasiia   RUS               84'25   5      27 
  19. KuĨovĆ, Michaela         CZE               92'29   5      49 
  20. Šćur, Lucija             CRO               75'08   2      88 
   -  Kamile, Petrauskaite     LTU               75'00           6 
 
Category   M14 
   1. Zvonov, Georgii          RUS               35'45   4       9 
   2. Bakchinov, Vladimir      RUS               38'09   4       8 
   3. PolĆk, Robert            CZE               40'00   4      59 
   4. Gumbrecht, Johannes      GER               42'30   4      80 
   5. Anoshkin, Vladislav      RUS               45'11   4      12 
   6. Omelchenko, Oleg         UKR               46'32   4      46 
   7. Rolandas, Volbikas       LTU               46'35   4       2 
   8. KuĹľner, Marko            SLO               46'36   4      94 
   9. Kinc, Martin             CZE               46'46   4      58 
  10. ZeliĨ, Jure              SLO               47'05   4      95 
  11. Zolochevskyi, Ruslan     UKR               47'08   4      44 
  12. Kuskov, Arseniy          RUS               47'51   4      11 
  13. Ĺ˝ĆĨek, MatÄ›j             CZE               49'25   4      60 
  14. Kresina, Leon            CRO               49'54   4      90 
  15. Savov, Martin            BUL               52'14   4      68 
  16. Levatić, Domagoj         CRO               52'30   4      89 
  17. Barannyk, Kyrylo         UKR               54'03   4      42 
  17. Savov, Stefan            BUL               54'03   4      67 
  19. Priessnitz, Jan          CZE               55'21   4      57 
  20. Ivandjivkov, Boyan       BUL               57'19   4      66 
  21. Mindaugas, Kazakevicius  LTU               64'16   4       1 
  22. MusiaĹ‚a, Bartosz         POL               64'34   4      72 
  23. Orlov, Bogdan            RUS               76'03   4      10 
  24. Starkin, Oleksandr       UKR               84'23   4      45 
  25. Tsenkov, Tsenko          BUL               84'45   4      65 
  26. Ustianskyi, Serhii       UKR               85'16   4      43 
  27. Eilertsen, Stian         NOR               85'21   4      85 
  28. Guett, Alexander         GER               85'53   4      84 
 
Category   M16 
   1. Rodionov, Bogdan         RUS               45'20   6      13 
   2. Zelensky, Sergey         RUS               46'09   6      14 
   3. HladĆ­k, Pavel            CZE               46'12   6      55 
   4. Sobolin, Denis           RUS               51'24   6      17 
   5. Palamarchuk, Artem       UKR               53'00   6      41 
   6. Stein, Nils              GER               55'31   6      82 
   7. Ĺ imĆĨek, Martin          CZE               58'08   6      54 
   8. Lebedyev, Pavlo          UKR               63'00   6      37 
   9. Abramov, Arsentiy        UKR               63'06   6      40 
  10. KrĆl, Adam               SVK               64'05   6     100 
  11. Bakala, Dalibor          CZE               64'48   6      56 
  12. Chernov, Aleksey         RUS               65'05   6      16 
  13. Filo, MatĆŗĹ              SVK               66'13   6      99 
  14. Nalepko, Mateusz         POL               67'03   6      73 
  15. KovĆĨ, Stanislav         SVK               69'55   6     101 
  16. Vorotnikov, Kyrylo       UKR               70'33   6      38 
  17. Tihole, Tadej            SLO               72'36   6      97 
  18. Ĺ»uraw, Wiktor            POL               73'57   6      74 
  19. Lunev, Dimitriy          RUS               75'26   6      15 
  20. Friedrich, Christian     GER               75'42   6      81 
  21. ÄŚanadi, Karlo            CRO               77'49   6      92 
  22. Mantas, Kazakevicius     LTU               78'25   6       4 
  23. Jonas, Liebsch           GER               78'51   6      83 
  24. Hrvatin, BlaĹľ            SLO               80'22   6      96 
  25. Domantas, Dapkus         LTU               87'07   6       5 
  26. Eilertsen, Tobias        NOR               91'19   6      86 
  27. Justinas, Benikasas      LTU               93'15   6       3 
  28. Dochev, Pavel            BUL               98'26   6      69 
  29. Stankiewicz, Filip       POL               99'30   6      75 
  30. PiskaĨ, Marin            CRO              102'51   6      91 
  31. Nadtochyy, Ruslan        UKR               82'13   5      39 
  32. Dokladal, Stjepan        CRO              109'36   5      93 
 
Helper:  Dapkus, Algimantas LTU -- Dapkus, Gintaras LTU  
Organizer: LRMD  LY2CD 

 

 

***************************************************************  
 *  13-th IARU Region 1 (European) Youth ARDF Championships  *  
 *                  80-m-Band     12.7.2012                   *  
***************************************************************  
  
Competition:  13.07.2012   from 9.30  
Band/Limit:   80-m-band / 120 min  
Competitors:  W14=23 W16=21 M14=28 M16=32 / =104 +Hlp=106  
  
********************* OFFICIAL RESULTS ************************  
  
T e a m - Rating  
  
Place Name                    Team  Call     Run time   Fox   Total-Rt   Fox  
----------------------------------------------------------------------------  
Category   W14  
   1. Godunova, Anastasia      RUS             41'24     4      83'31     8  
      Pisarenko, Elena         RUS             42'07     4  
      Kutyreva, Elena          RUS             49'00     4  
   2. Nychyporuk, Elvira       UKR             46'39     4      98'56     8  
      Novopashyna, Anna        UKR             52'17     4  
      Konoplitska, Karyna      UKR             63'24     4  
   3. FilovĆ, Barborka         SVK             50'17     4     102'05     8  
      LazorĆ­kovĆ, Edit         SVK             51'48     4  
   4. PapeĹľovĆ, KateĹ™ina       CZE             46'25     4     109'37     8  
      BouchalovĆ, JustĆ˝na      CZE             63'12     4  
      SynkovĆ, Tereza          CZE             66'34     4  
   5. Pavlova, Elena           BUL             65'26     4     133'35     8  
      Dyaksova, Andreya        BUL             68'09     4  
      Tsenkova, Patritsia      BUL             75'06     4  
   6. Deptulska, Maria         POL             79'57     4     174'23     8  
      Karwowska, Wiktoria      POL             94'26     4  
      Karwowska, Michalina     POL             85'13     3  
  
Category   W16  
   1. Naumenko, Luchana        UKR             47'05     5      99'31    10  
      Rudneva, Olga            UKR             52'26     5  
      Zelenska, Anastasiya     UKR             54'43     5  
   2. Fenogenova, Anna         RUS             50'28     5     107'04    10  
      Panfilova, Alena         RUS             56'36     5  
      Budaeva, Elena           RUS             56'47     5  
   3. BĹľatkovĆ, KateĹ™ina       CZE             59'38     5     135'34    10  
      MatouĹkovĆ, Barbora      CZE             75'56     5  
      KuĨovĆ, Michaela         CZE             92'29     5  
   4. Valcheva, Stanimira      BUL             70'32     5     152'50    10  
      Zasheva, Iveta           BUL             82'18     5  
  
Category   M14  
   1. Zvonov, Georgii          RUS             35'45     4      73'54     8  
      Bakchinov, Vladimir      RUS             38'09     4  
      Anoshkin, Vladislav      RUS             45'11     4  
   2. PolĆk, Robert            CZE             40'00     4      86'46     8  
      Kinc, Martin             CZE             46'46     4  
      Ĺ˝ĆĨek, MatÄ›j             CZE             49'25     4  
   3. Omelchenko, Oleg         UKR             46'32     4      93'40     8  
      Zolochevskyi, Ruslan     UKR             47'08     4  
      Barannyk, Kyrylo         UKR             54'03     4  
   4. KuĹľner, Marko            SLO             46'36     4      93'41     8  
      ZeliĨ, Jure              SLO             47'05     4  
   5. Kresina, Leon            CRO             49'54     4     102'24     8  
      Levatić, Domagoj         CRO             52'30     4  
   6. Savov, Martin            BUL             52'14     4     106'17     8 
      Savov, Stefan            BUL             54'03     4  
      Ivandjivkov, Boyan       BUL             57'19     4  
   7. Rolandas, Volbikas       LTU             46'35     4     110'51     8  
      Mindaugas, Kazakevicius  LTU             64'16     4  
   8. Gumbrecht, Johannes      GER             42'30     4     128'23     8 
      Guett, Alexander         GER             85'53     4  
  
Category   M16  
   1. Rodionov, Bogdan         RUS             45'20     6      91'29    12 
      Zelensky, Sergey         RUS             46'09     6  
      Sobolin, Denis           RUS             51'24     6  
   2. HladĆ­k, Pavel            CZE             46'12     6     104'20    12 
      Ĺ imĆĨek, Martin          CZE             58'08     6  
      Bakala, Dalibor          CZE             64'48     6  
   3. Palamarchuk, Artem       UKR             53'00     6     116'00    12 
      Lebedyev, Pavlo          UKR             63'00     6  
      Abramov, Arsentiy        UKR             63'06     6  
   4. KrĆl, Adam               SVK             64'05     6     130'18    12 
      Filo, MatĆŗĹ              SVK             66'13     6  
      KovĆĨ, Stanislav         SVK             69'55     6  
   5. Stein, Nils              GER             55'31     6     131'13    12 
      Friedrich, Christian     GER             75'42     6  
      Jonas, Liebsch           GER             78'51     6  
   6. Nalepko, Mateusz         POL             67'03     6     141'00    12 
      Ĺ»uraw, Wiktor            POL             73'57     6  
      Stankiewicz, Filip       POL             99'30     6  
   7. Tihole, Tadej            SLO             72'36     6     152'58    12 
      Hrvatin, BlaĹľ            SLO             80'22     6  
   8. Mantas, Kazakevicius     LTU             78'25     6     165'32    12 
      Domantas, Dapkus         LTU             87'07     6  
      Justinas, Benikasas      LTU             93'15     6  
   9. ÄŚanadi, Karlo            CRO             77'49     6     180'40    12 
      PiskaĨ, Marin            CRO            102'51     6  
      Dokladal, Stjepan        CRO            109'36     5  
  
  
Organizer: LRMD  LY2CD 

 

                                                                                                     

---------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 

5th TAFISA World Sport for All Games "Siauliai 2012". Paraudziai  08. 07.2012. Foxoring

 

D14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

93

GODUNOVA

ANASTASIA

Russia

5

00:39:56

1

2

114

PISARENKO

ELENA

Russia

5

00:41:12

2

3

92

RAVKOVA

NATALYA

Russia

5

00:44:40

3

4

91

PISKAREVA

KRISTINA

Russia

5

00:50:30

4

5

34

NOVOPASHYNA

ANNA

Ukraine

5

00:56:13

5

6

116

FALEEVA

MARIIA

Russia

5

01:03:04

6

7

36

NYCHYPORUK

ELVIRA

Ukraine

5

01:06:16

7

8

33

LEBEDIEVA

LIUBOV

Ukraine

5

01:06:59

8

9

94

KOROTKOVA

ELIZAVETA

Russia

5

01:09:25

9

10

35

KONOPLITSKA

KARYNA

Ukraine

5

01:09:28

10

11

115

KUTYREVA

ELENA

Russia

5

01:16:57

11

12

25

DEPTULSKA

MARIA

Poland

3

01:00:31

12

 

 

 

 

 

 

 

 

D16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

30

NAUMENKO

LUCHANA

Ukraine

6

00:57:01

1

2

99

OVCHINNIKOVA

TATIANA

Russia

6

00:59:38

2

3

31

RUDNEVA

OLGA

Ukraine

6

01:00:41

3

4

119

FENOGENOVA

ANNA

Russia

6

01:06:21

4

5

4

KOZENIAUSKAITE

AKVILE

Lithuania

6

01:08:27

5

6

28

KOBETS

YULIYA

Ukraine

6

01:10:32

6

7

120

PANFILOVA

ALENA

Russia

6

01:18:39

7

8

101

BUDAEVA

ELENA

Russia

6

01:20:30

8

9

29

ZELENSKA

ANASTASIYA

Ukraine

6

01:27:46

9

10

100

PONOMAREVA

ANASTASIA

Russia

6

01:29:38

10

11

32

YESTYHNIEIEVA

HANNA

Ukraine

6

01:56:31

11

 

 

 

 

 

 

 

 

D19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

57

KOSTENKO

VIKTORIYA

Ukraine

8

01:16:39

1

2

107

KONDRASHEVA

ARINA

Russia

8

01:24:45

2

3

106

SMIRNOVA

EKATERINA

Russia

8

01:35:29

3

4

56

SENCHENKO

YULIIA

Ukraine

8

01:36:00

4

5

86

GUBANOVA

POLINA

PELAGIADA, Russia

8

01:53:43

5

 

 

 

 

 

 

 

 

D21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

122

GODUNOVA

SVETLANA

Russia

9

01:11:24

1

2

61

FURSA

OLENA

Ukraine

9

01:15:54

2

3

26

KULICKA

AGATA

Poland

9

01:21:38

3

4

27

DEPTULSKA

AGNIESZKA

Poland

9

01:33:09

4

5

59

YAKYMENKO

VIKTORIYA

Ukraine

9

01:34:28

5

6

11

AMBRAZAITE

GINTA

Lithuania

9

01:34:40

6

7

109

KRYUCHKOVA

IRINA

Russia

9

01:44:54

7

8

60

ZAMIATINA

VIKTORIIA

Ukraine

9

01:52:56

8

9

135

ROCHDESTVENSKAI

KSENIA

Russia

9

01:55:08

9

 

 

 

 

 

 

 

 

D35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

3

BARTKEVICIENE

AUSRA

Lithuania

8

01:04:09

1

2

113

OVCHINNIKOVA

ELENA

Russia

8

01:08:15

2

3

68

SHCHERBATYUK

NATALIYA

Ukraine

8

01:23:06

3

4

67

ROMASHKEVYCH

KATERYNA

Ukraine

8

01:30:26

4

5

134

FEDORINA

JULIA

Moldova

8

01:39:09

5

6

8

DAUDARAVICIENE

VITA

Lithuania

8

01:41:44

6

7

69

LAVRYNENKO

NATALIIA

Ukraine

8

01:50:08

7

8

133

COCEAROVSCAIA

OLGA

Moldova

8

01:54:36

8

9

66

POMAZAN

TETYANA

Ukraine

4

02:02:58

9

 

 

 

 

 

 

 

 

D50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

138

KOROLIEVA

GALINA

Russia

6

01:25:11

1

 

 

 

 

 

 

 

 

M14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

97

BAKCHINOV

VLADIMIR

Russia

6

00:54:05

1

2

55

GENIN

LEV

Ukraine

6

01:02:35

2

3

137

IVANOV

 

Russia

6

01:07:09

3

4

53

ZOLOCHEVSKYI

RUSLAN

Ukraine

6

01:09:03

4

5

118

KUSKOV

ARSENIY

Russia

6

01:12:59

5

6

128

VOLBIKAS

ROLANDAS

Lithuania

6

01:14:04

6

7

50

OMELCHENKO

OLEG

Ukraine

6

01:20:05

7

8

95

SOBOLIN

DANIIL

Russia

6

01:21:11

8

9

96

ZVONOV

GEORGII

Russia

6

01:21:14

9

10

98

ANOSHKIN

VLADISLAV

Russia

6

01:22:02

10

11

87

BONDARENKO

IVAN

PELAGIADA, Russia

6

01:24:53

11

12

117

ORLOV

BOGDAN

Russia

6

01:27:58

12

13

51

BARANNYK

KYRYLO

Ukraine

6

01:30:09

13

14

49

RIKHTER

VOLODYMYR

Ukraine

6

01:33:34

14

15

52

USTIANSKYI

SERHII

Ukraine

6

01:34:27

15

16

54

STARKIN

OLEKSANDR

Ukraine

6

01:47:44

16

 

 

 

 

 

 

 

 

M16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

39

BRYUKHOVYCH

OLEKSIY

Ukraine

7

00:47:03

1

2

37

LEBEDYEV

PAVLO

Ukraine

7

00:52:52

2

3

88

ZELENSKIY

SERGEY

PELAGIADA, Russia

7

00:52:58

3

4

40

ABRAMOV

ARSENTIY

Ukraine

7

00:56:09

4

5

16

NALEPKO

MATEUSZ

Poland

7

00:59:31

5

6

103

CHERNOV

ALEKSEY

Russia

7

01:01:41

6

7

48

NADTOCHYY

RUSLAN

Ukraine

7

01:02:00

7

8

41

PALAMARCHUK

ARTEM

Ukraine

7

01:02:23

8

9

104

LUNEV

DMITRIY

Russia

7

01:02:35

9

10

38

VOROTNIKOV

KYRYLO

Ukraine

7

01:07:18

10

11

47

SHOSTKA

SERGII

Ukraine

7

01:07:23

11

12

105

SOBOLIN

DENIS

Russia

7

01:08:25

12

13

129

KAZAKEVICIUS

MANTAS

Lithuania

7

01:17:20

13

14

42

KAZAKOV

OLEKSANDR

Ukraine

7

01:19:36

14

15

43

SALNYKOV

MYKYTA

Ukraine

7

01:21:15

15

16

44

BYKOV

SERGIY

Ukraine

7

01:26:02

16

17

102

DVORETCKII

NIKITA

Russia

7

01:31:44

17

18

136

PANKRATOV

EVGENIJ

Russia

7

01:38:02

18

19

46

SHVEDIUK

VLADYSLAV

Ukraine

7

01:54:30

19

20

121

RODIONOV

BOGDAN

Russia

6

00:40:36

20

21

45

KHRYSTENKO

VLADYSLAV

Ukraine

6

00:48:32

21

 

 

 

 

 

 

 

 

M19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

19

NIEDZWIECKI

PATRYK

Poland

9

01:13:41

1

2

58

VICHYN

SERGIY

Ukraine

9

01:17:07

2

3

18

DEPTULSKI

MATEUSZ

Poland

9

01:23:24

3

4

17

SZCZYPIOR

MATEUSZ

Poland

9

02:13:33

4

5

108

HRENOV

NIKOLAI

Russia

7

02:51:09

5

 

 

 

 

 

 

 

 

M21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

13

NAKVOSAS

MINDAUGAS

Lithuania

11

01:03:57

1

2

64

IVANKO

OLEKSII

Ukraine

11

01:17:53

2

3

20

LAWECKI

SZYMON

Poland

11

01:25:54

3

4

126

RUZGIS

KESTUTIS

Lithuania

11

01:36:08

4

5

65

KUDRENKO

IVAN

Ukraine

11

01:38:18

5

6

110

SHARSHENOV

BAKTYBEK

Russia

11

01:42:30

6

7

62

ZOLOCHEVSKYI

KOSTIANTYN

Ukraine

11

01:50:04

7

8

140

SIUSKTERIS

TOMAS

Lithuania

10

01:59:08

8

9

63

NESTERENKO

RUSLAN

Ukraine

9

02:11:26

9

10

21

KUBISIAK

MAREK

Poland

4

01:40:22

10

11

111

MUKOVNIN

PAVEL

Russia

3

01:40:23

11

 

 

 

 

 

 

 

 

M40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

2

MASILIONIS

REMIGIJUS

Lithuania

9

01:02:33

1

2

123

PETROV

VADIM

Russia

9

01:06:06

2

3

79

SKUDRICKAS

ALGIRDAS

Lithuania

9

01:09:59

3

4

7

KUUSIK

KALLE

Estonia

9

01:10:28

4

5

73

KOLODIAZHNYI

VASYL

Ukraine

9

01:13:23

5

6

9

AFONKIN

VADIM

USA

9

01:15:30

6

7

112

KNIAZEV

SERGEI

Russia

9

01:21:38

7

8

72

REDKA

MAKSYM

Ukraine

9

01:28:39

8

9

5

VIIRA

ANDRES

Estonia

9

01:30:25

9

10

74

KOLESNYKOV

IURII

Ukraine

9

01:37:43

10

11

80

LAZDAUSKAS

ROLANDAS

Lithuania

9

01:41:49

11

12

70

IAKYMENKO

VITALII

Ukraine

9

01:45:34

12

13

71

SMYRNOV

OLEKSANDR

Ukraine

9

02:06:10

13

14

22

DEPTULSKI

TOMASZ

Poland

7

01:08:14

14

15

131

GRIDIN

IGOR

Moldova

7

02:16:51

15

16

139

LAZAREV

IGOR

Ukraine

6

01:36:29

16

 

 

 

 

 

 

 

 

M50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

75

ZELENSKYI

SERGII

Ukraine

7

00:47:59

1

2

84

HUDAEV

VLADIMER

Moldova

7

01:03:38

2

3

85

NOVIK

NIKOLAJ

Moldova

7

01:06:16

3

4

6

TALVER

ANDRES

Estonia

7

01:13:25

4

5

23

BALA

BOGDAN

Poland

7

01:18:17

5

6

76

IVANCHYKHIN

MYKOLA

Ukraine

7

01:20:34

6

 

 

 

 

 

 

 

 

M60

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

78

VELIKANOV

MYKOLA

Ukraine

6

00:56:18

1

2

124

FALEEV

SERGEY

Russia

6

01:02:35

2

3

77

TAGOTIN

YURII

Ukraine

6

01:44:36

3

4

90

DANEV

PANAYOT

Bulgaria

6

01:48:17

4

 

 

 

 

 

 

 

 

M70

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

130

DAPKUS

ALGIS

Lithuania

5

00:59:07

1

2

24

BYKOWSKI

RYSZARD

Poland

5

01:13:26

2

3

132

BURLACENKO

VASILII

Moldova

5

01:36:24

3

 

 

5th TAFISA World Sport for All Games "Siauliai 2012". Pageluvis, 09.07.2012. Results

 

 

 

 

 

 

 

 

D14

3,5 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

114

PISARENKO

ELENA

Russia

4

00:42:15

1

2

25

DEPTULSKA

MARIA

Poland

4

00:56:37

2

3

116

FALEEVA

MARIIA

Russia

4

00:58:14

3

4

36

NYCHYPORUK

ELVIRA

Ukraine

4

00:58:30

4

5

92

RAVKOVA

NATALYA

Russia

4

00:59:42

5

6

93

GODUNOVA

ANASTASIA

Russia

4

00:59:53

6

7

91

PISKAREVA

KRISTINA

Russia

4

01:01:31

7

8

34

NOVOPASHYNA

ANNA

Ukraine

4

01:11:10

8

9

94

KOROTKOVA

ELIZAVETA

Russia

4

01:18:32

9

10

33

LEBEDIEVA

LIUBOV

Ukraine

4

01:23:14

10

11

35

KONOPLITSKA

KARYNA

Ukraine

4

01:26:43

11

12

115

KUTYREVA

ELENA

Russia

4

01:32:34

12

 

 

 

 

 

 

 

 

D16

3,5 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

28

KOBETS

YULIYA

Ukraine

5

00:56:06

1

2

29

ZELENSKA

ANASTASIYA

Ukraine

5

01:00:51

2

3

30

NAUMENKO

LUCHANA

Ukraine

5

01:04:38

3

4

101

BUDAEVA

ELENA

Russia

5

01:07:16

4

5

99

OVCHINNIKOVA

TATIANA

Russia

5

01:09:41

5

6

31

RUDNEVA

OLGA

Ukraine

5

01:10:48

6

7

4

KOZENIAUSKAITE

AKVILE

Lithuania

5

01:27:58

7

8

120

PANFILOVA

ALENA

Russia

5

01:40:29

8

9

32

YESTYHNIEIEVA

HANNA

Ukraine

5

01:42:44

9

10

119

FENOGENOVA

ANNA

Russia

5

01:59:14

10

11

100

PONOMAREVA

ANASTASIA

Russia

5

02:00:31

11

 

 

 

 

 

 

 

 

D19

3,5 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

86

GUBANOVA

POLINA

PELAGIADA, Russia

5

01:00:48

1

2

106

SMIRNOVA

EKATERINA

Russia

5

01:06:58

2

3

142

DAPKUTE

IVETA

Lithuania

5

01:16:56

3

4

56

SENCHENKO

YULIIA

Ukraine

5

01:20:00

4

5

107

KONDRASHEVA

ARINA

Russia

5

01:42:21

5

6

57

KOSTENKO

VIKTORIYA

Ukraine

5

01:52:17

6

 

 

 

 

 

 

 

 

D21

3,5 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

61

FURSA

OLENA

Ukraine

5

01:00:50

1

2

27

DEPTULSKA

AGNIESZKA

Poland

5

01:09:41

2

3

26

KULICKA

AGATA

Poland

5

01:10:42

3

4

59

YAKYMENKO

VIKTORIYA

Ukraine

5

01:14:42

4

5

122

GODUNOVA

SVETLANA

Russia

5

01:23:42

5

6

11

AMBRAZAITE

GINTA

Lithuania

5

01:24:49

6

7

146

DAPKIENE

AUSRA

Lithuania

5

01:25:05

7

8

135

ROCHDESTVENSKAI

KSENIA

Russia

5

01:27:47

8

9

60

ZAMIATINA

VIKTORIIA

Ukraine

5

01:29:23

9

10

109

KRYUCHKOVA

IRINA

Russia

5

02:02:52

10

 

 

 

 

 

 

 

 

D35

144 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

3

BARTKEVICIENE

AUSRA

Lithuania

5

00:51:44

1

2

67

ROMASHKEVYCH

KATERYNA

Ukraine

5

01:08:12

2

3

8

DAUDARAVICIENE

VITA

Lithuania

5

01:19:01

3

4

68

SHCHERBATYUK

NATALIYA

Ukraine

5

01:24:20

4

5

113

OVCHINNIKOVA

ELENA

Russia

5

01:24:57

5

6

10

KRALOVA

MIRIAM

Slovakia

5

01:25:24

6

7

134

FEDORINA

JULIA

Moldova

5

01:35:28

7

8

69

LAVRYNENKO

NATALIIA

Ukraine

5

01:46:08

8

9

66

POMAZAN

TETYANA

Ukraine

5

01:51:15

9

10

133

COCEAROVSCAIA

OLGA

Moldova

5

01:56:43

10

 

 

 

 

 

 

 

 

D50

144 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

138

KOROLIEVA

GALINA

Russia

5

01:24:02

1

2

1

BOGUSIENE

ASTA

Lithuania

5

01:52:59

2

3

81

UZIENE

SIGITA

Lithuania

5

02:08:33

3

 

 

 

 

 

 

 

 

M14

144 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

96

ZVONOV

GEORGII

Russia

5

01:10:16

1

2

117

ORLOV

BOGDAN

Russia

5

01:15:35

2

3

50

OMELCHENKO

OLEG

Ukraine

5

01:25:42

3

4

98

ANOSHKIN

VLADISLAV

Russia

5

01:25:51

4

5

97

BAKCHINOV

VLADIMIR

Russia

5

01:26:56

5

6

87

BONDARENKO

IVAN

PELAGIADA, Russia

5

01:27:02

6

7

51

BARANNYK

KYRYLO

Ukraine

5

01:30:22

7

8

54

STARKIN

OLEKSANDR

Ukraine

5

01:32:08

8

9

118

KUSKOV

ARSENIY

Russia

5

01:45:27

9

10

52

USTIANSKYI

SERHII

Ukraine

5

01:49:57

10

11

128

VOLBIKAS

ROLANDAS

Lithuania

5

01:51:02

11

12

137

IVANOV

 

Russia

5

02:00:37

12

13

55

GENIN

LEV

Ukraine

5

02:04:59

13

14

49

RIKHTER

VOLODYMYR

Ukraine

5

02:19:21

14

15

127

KAZAKEVICIUS

MINDAUGAS

Lithuania

4

01:21:42

15

16

53

ZOLOCHEVSKYI

RUSLAN

Ukraine

4

01:40:10

16

17

95

SOBOLIN

DANIIL

Russia

4

01:57:12

17

 

 

 

 

 

 

 

 

M16

144 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

121

RODIONOV

BOGDAN

Russia

6

00:54:35

1

2

88

ZELENSKIY

SERGEY

PELAGIADA, Russia

6

01:00:26

2

3

37

LEBEDYEV

PAVLO

Ukraine

6

01:11:40

3

4

48

NADTOCHYY

RUSLAN

Ukraine

6

01:12:18

4

5

46

SHVEDIUK

VLADYSLAV

Ukraine

6

01:13:50

5

6

103

CHERNOV

ALEKSEY

Russia

6

01:14:01

6

7

44

BYKOV

SERGIY

Ukraine

6

01:19:04

7

8

40

ABRAMOV

ARSENTIY

Ukraine

6

01:19:52

8

9

136

PANKRATOV

EVGENIJ

Russia

6

01:20:41

9

10

105

SOBOLIN

DENIS

Russia

6

01:24:36

10

11

102

DVORETCKII

NIKITA

Russia

6

01:27:11

11

12

39

BRYUKHOVYCH

OLEKSIY

Ukraine

6

01:28:52

12

13

47

SHOSTKA

SERGII

Ukraine

6

01:36:45

13

14

45

KHRYSTENKO

VLADYSLAV

Ukraine

6

01:40:01

14

15

41

PALAMARCHUK

ARTEM

Ukraine

6

01:41:16

15

16

16

NALEPKO

MATEUSZ

Poland

6

01:41:27

16

17

43

SALNYKOV

MYKYTA

Ukraine

6

01:45:38

17

18

104

LUNEV

DMITRIY

Russia

6

02:13:47

18

19

141

DAPKUS

DOMANTAS

Lithuania

5

01:30:07

19

20

38

VOROTNIKOV

KYRYLO

Ukraine

5

01:55:37

20

21

42

KAZAKOV

OLEKSANDR

Ukraine

4

01:21:51

21

22

129

KAZAKEVICIUS

MANTAS

Lithuania

4

01:26:13

22

 

 

 

 

 

 

 

 

M19

3,5 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

17

SZCZYPIOR

MATEUSZ

Poland

5

00:57:34

1

2

18

DEPTULSKI

MATEUSZ

Poland

5

01:09:24

2

3

19

NIEDZWIECKI

PATRYK

Poland

5

01:09:52

3

4

58

VICHYN

SERGIY

Ukraine

5

01:27:00

4

5

108

HRENOV

NIKOLAI

Russia

5

01:37:07

5

 

 

 

 

 

 

 

 

M21

3,5 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

64

IVANKO

OLEKSII

Ukraine

6

00:54:59

1

2

13

NAKVOSAS

MINDAUGAS

Lithuania

6

00:59:29

2

3

126

RUZGIS

KESTUTIS

Lithuania

6

01:00:22

3

4

125

DVELYS

AURELIJUS

Lithuania

6

01:04:56

4

5

20

LAWECKI

SZYMON

Poland

6

01:05:32

5

6

110

SHARSHENOV

BAKTYBEK

Russia

6

01:07:42

6

7

65

KUDRENKO

IVAN

Ukraine

6

01:08:21

7

8

21

KUBISIAK

MAREK

Poland

6

01:10:52

8

9

62

ZOLOCHEVSKYI

KOSTIANTYN

Ukraine

6

01:13:36

9

10

111

MUKOVNIN

PAVEL

Russia

6

01:16:07

10

11

63

NESTERENKO

RUSLAN

Ukraine

6

01:27:00

11

12

188

RUZGIS

VYTAUTAS

Lithuania

6

01:37:33

12

13

14

KRAL

DAVID

Slovakia

4

02:07:19

13

 

 

 

 

 

 

 

 

M40

3,5 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

2

MASILIONIS

REMIGIJUS

Lithuania

5

00:53:39

1

2

79

SKUDRICKAS

ALGIRDAS

Lithuania

5

00:57:04

2

3

123

PETROV

VADIM

Russia

5

00:58:03

3

4

145

DAPKUS

GINTARAS

Lithuania

5

00:58:17

4

5

73

KOLODIAZHNYI

VASYL

Ukraine

5

01:00:31

5

6

12

KRAL

JOZEF

Slovakia

5

01:01:50

6

7

7

KUUSIK

KALLE

Estonia

5

01:03:58

7

8

74

KOLESNYKOV

IURII

Ukraine

5

01:04:01

8

9

71

SMYRNOV

OLEKSANDR

Ukraine

5

01:05:27

9

10

5

VIIRA

ANDRES

Estonia

5

01:06:17

10

11

144

DAPKUS

ROBERTAS

Lithuania

5

01:06:58

11

12

9

AFONKIN

VADIM

USA

5

01:09:00

12

13

112

KNIAZEV

SERGEI

Russia

5

01:10:10

13

14

131

GRIDIN

IGOR

Moldova

5

01:10:12

14

15

72

REDKA

MAKSYM

Ukraine

5

01:11:08

15

16

22

DEPTULSKI

TOMASZ

Poland

5

01:15:39

16

17

70

IAKYMENKO

VITALII

Ukraine

5

01:15:57

17

18

80

LAZDAUSKAS

ROLANDAS

Lithuania

5

01:17:08

18

 

 

 

 

 

 

 

 

M50

144 MHz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

#

Bib

Surname

Name

Team

***

Result

Place

1

6

TALVER

ANDRES

Estonia

5

01:03:56

1

2

75

ZELENSKYI

SERGII

Ukraine

5

01:09:02

2

3

84

HUDAEV

VLADIMER

Moldova

5

01:09:50

3

4

76

IVANCHYKHIN

MYKOLA

Ukraine

5

01:19:37

4

5

85

NOVIK

NIKOLAJ

Moldova

5

01:24:37

5

6

23

BALA

BOGDAN

Poland

5

01:26:05

6

7

83

IGNOTAS

EUGENIJUS

Lithuania

5

01:59:48

7

 

 

 

 

 

 

 

 

M60

144 MHz